Abduqodir Husanov “Manchester Siti” safida yorqin o‘ynadi
Angliya Premer-ligasining 23-turida “Manchester Siti” o‘z uyida “Vulverxempton” jamoasini qabul qilib, 2:0 hisobida g‘alaba qozondi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Ushbu o‘yinda gollarni Omar Marmush va Antuan Semeno kiritdi. Mazkur uchrashuv o‘zbekistonlik futbolchi Abduqodir Husanov uchun muhim bo‘ldi, chunki u maydonda to‘liq 90 daqiqa harakat qildi.
Husanov bu safar jamoaga yaqinda qo‘shilgan ingliz himoyachisi Mark Gexi bilan birga tandem hosil qilib, himoyada samarali o‘yin ko‘rsatdi. Ular birgalikda “Vulverxempton”ning bir qancha xavfli hujumlarini muvaffaqiyatli to‘xtatishga erishishdi.
Uchrashuvdan so‘ng Gexining o‘yini turli statistik platformalar tomonidan yuqori baholandi. “Sofascore” unga 7.4 ball, “Flashscore” 7.7 ball, “WhoScored” 7.4 ball, “FotMob” esa 7.6 ball qo‘ydi.
Abduqodir Husanov ham bu o‘yinda yaxshi natija ko‘rsatib, muxlislarni xursand qildi. “Sofascore” uning harakatlarini 7.4 ballga, “Flashscore” 7.5 ballga, “WhoScored” 7.4 ballga baholadi, “FotMob” esa 7.7 ball berdi.
Bu baholar Husanovning maydondagi ishonchli va barqaror o‘yinini aks ettiradi. Ma’lumot o‘rnida, “Manchester Siti” keyingi turda “Tottenxem” jamoasiga qarshi maydonga tushadi.
Husanov va Gexi tandemining bu uchrashuvdagi o‘yini ham muxlislar uchun katta qiziqish uyg‘otishi aniq.

Абдукодир Хусанов ярко сыграл в составе «Манчестер Сити»
В 23-м туре Английской Премьер-лиги «Манчестер Сити» на своем поле принимал команду «Вулверхэмптон» и одержал победу со счетом 2:0. Об этом сообщает Zamin.uz.
В этом матче голы забили Омар Мармуш и Антуан Семено. Эта встреча была важна для узбекского футболиста Абдукодира Хусанова, так как он провел на поле все 90 минут.
В этот раз Хусанов сформировал тандем в обороне вместе с недавно присоединившимся к команде английским защитником Марком Гехи, показав эффективную игру в защите. Они вместе успешно остановили несколько опасных атак «Вулверхэмптона».
После матча игра Гехи была высоко оценена различными статистическими платформами. «Sofascore» поставил ему 7.4 балла, «Flashscore» — 7.7, «WhoScored» — 7.4, а «FotMob» — 7.6.
Абдукодир Хусанов также показал хорошие результаты в этой игре, порадовав болельщиков. «Sofascore» оценил его действия в 7.4 балла, «Flashscore» — в 7.5, «WhoScored» — в 7.4, а «FotMob» поставил 7.7.
Эти оценки отражают надежную и стабильную игру Хусанова на поле. Для справки, в следующем туре «Манчестер Сити» сыграет против команды «Тоттенхэм».