Abduqodir Husanov "Manchester Siti"da ishonchli o‘yin ko‘rsatdi
Angliya Premer-ligasining 23-turida "Manchester Siti" o‘z maydonida "Vulverxempton"ni qabul qilib, 2:0 hisobida g‘alaba qozondi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Ushbu o‘yinda gollar Omar Marmush va Antuan Semenyo tomonidan kiritildi. Eng e’tiborlisi, o‘zbekistonlik futbolchi Abduqodir Husanov ushbu uchrashuvda to‘liq 90 daqiqa maydonda harakat qilib, ishonchli o‘yin ko‘rsatdi.
Bu g‘alaba "Manchester Siti" uchun nafaqat turnir jadvalidagi mavqeini mustahkamlash, balki jamoa ichidagi barqarorlikni tiklash yo‘lida ham muhim bo‘ldi. Ayniqsa, himoya chizig‘ida xotirjamlik sezildi va Husanov bu barqarorlikning asosiy qismi sifatida maydonda o‘zini ko‘rsatdi.
Uchrashuv davomida o‘zbekistonlik himoyachi yuqori aniqlik bilan harakat qildi. Jumladan, 71 ta uzatmaning 68 tasini aniq amalga oshirib, 96 foizlik ko‘rsatkichga erishdi.
Bu esa Husanovning bosim ostida ham o‘yinni ishonchli tarzda boshqarishga qodir ekanini ko‘rsatadi. Husanovning statistikasi ham uning samarali o‘yin ko‘rsatganini tasdiqlaydi.
U o‘yinda 2 marta to‘pni olib qo‘ydi va raqibning dribling orqali o‘tib ketishiga umuman yo‘l qo‘ymadi. Shuningdek, 4 marta raqibning uzatmalarini to‘sib, himoyadagi o‘quvchanligini namoyon etdi.
Havodagi yakkakurashlarda muvaffaqiyatga erisha olmagan bo‘lsa-da, bu "Manchester Siti" uslubiga katta ta’sir ko‘rsatmaydi. Chunki Pep Gvardiola jamoasida markaziy himoyachidan birinchi navbatda pozitsion o‘yin, to‘g‘ri paslar va aqlli harakat talab qilinadi.
Husanov esa aynan shu jihatlarda deyarli xatosiz o‘yin ko‘rsatdi. Endi "Manchester Siti"ni navbatdagi turda "Tottenxem"ga qarshi muhim sinov kutmoqda.
Agar Husanov ushbu o‘yinda ham xotirjam va ishonchli o‘yin ko‘rsata olsa, jamoaning himoyasi yanada mustahkam bo‘lishi mumkin. Manba: One.uz.

Абдукодир Хусанов показал надежную игру в "Манчестер Сити"
В 23-м туре Английской Премьер-лиги «Манчестер Сити» на своем поле принимал «Вулверхэмптон» и одержал победу со счетом 2:0. Об этом сообщает Zamin.uz.
В этом матче голы забили Омар Мармуш и Антуан Семеньо. Самое примечательное, что узбекский футболист Абдукодир Хусанов провел на поле все 90 минут и показал надежную игру.
Эта победа была важна для «Манчестер Сити» не только для укрепления позиций в турнирной таблице, но и для восстановления стабильности внутри команды. Особенно ощущалась уверенность в обороне, и Хусанов проявил себя как ключевая часть этой стабильности на поле.
В ходе встречи узбекский защитник действовал с высокой точностью. В частности, он выполнил 68 из 71 передачи точно, достигнув показателя в 96 процентов.
Это демонстрирует, что Хусанов способен уверенно контролировать игру даже под давлением. Его статистика также подтверждает эффективную игру.
Он дважды отобрал мяч и не позволил сопернику пройти дриблингом ни разу. Кроме того, четыре раза перехватил передачи соперника, проявив обучаемость в обороне.
Хотя в единоборствах в воздухе ему не удалось добиться успеха, это не сильно влияет на стиль игры «Манчестер Сити». Ведь в команде Пепа Гвардиолы от центрального защитника в первую очередь требуют позиционной игры, точных передач и умных действий.
Хусанов же в этих аспектах сыграл практически без ошибок. Теперь «Манчестер Сити» ждет важное испытание в следующем туре против «Тоттенхэма».
Если Хусанов и в этой игре покажет спокойную и надежную игру, оборона команды может стать еще крепче. Источник: One.uz.