Igor Diveev bolaligida nemis yulduzlari bilan suratga tushgan
Rossiya terma jamoasi va "Zenit" klubi futbolchisi Igor Diveev arxivdan o‘ziga xos suratni taqdim etdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Ushbu suratda u Germaniya milliy jamoasi futbolchilari Lukas Podolski, Bastian Shvaynshtayger va Mesut Ozil bilan birga aks etgan. Igor Diveev bu suratni 10 yoshida, 2010 yilgi Jahon chempionati saralashi doirasidagi Rossiya va Germaniya o‘yinidan oldin tushirgan.
O‘sha vaqtda yosh Diveev Germaniya futbolchilari bilan birga maydonga chiqib borgan. Bu uning terma jamoa bilan maydonga ilk chiqishi bo‘lgan.
Diveev bu voqeani eslab, “Terma jamoamiz bilan birinchi marta maydonga chiqishim! To‘g‘ri, Podolski, Shvaynshtayger va Ozil bilan birga,” deb izoh qoldirgan.
Ma’lumki, 2009 yilning oktyabr oyida Moskvadagi “Lujniki” stadionida bo‘lib o‘tgan o‘yinda Rossiya Germaniyaga 0:1 hisobida mag‘lub bo‘lgan. O‘yindagi yagona golni Miroslav Kloze kiritgan.

Igor Diveev в детстве фотографировался с немецкими звездами
Игрок сборной России и клуба «Зенит» Игорь Дивеев представил из архива необычное фото. Об этом сообщает Zamin.uz.
На этом фото он запечатлен вместе с футболистами национальной сборной Германии Лукасом Подольски, Бастианом Швайнштайгером и Месутом Озилом. Игорь Дивеев сделал это фото в 10 лет, перед матчем Россия — Германия в отборочном турнире чемпионата мира 2010 года.
В то время молодой Дивеев вместе с немецкими футболистами вышел на поле. Это был его первый выход на поле в составе сборной.
Вспоминая это событие, Дивеев прокомментировал: «Мой первый выход на поле с нашей сборной! Правда, вместе с Подольски, Швайнштайгером и Озилом».
Известно, что в октябре 2009 года на стадионе «Лужники» в Москве состоялся матч, в котором Россия проиграла Германии со счётом 0:1. Единственный гол в матче забил Мирослав Клозе.