Gleb: Gancherenko uchun terma jamoada ishlash qiyin bo‘ladi
"Barselona" jamoasining sobiq yarim himoyachisi Aleksandr Gleb Belarus milliy terma jamoasining bosh murabbiyi Viktor Gancherenko bilan kelajakdagi imkoniyatlari haqida fikr bildirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda euro-football.ru xabar berdi. Glebning so‘zlariga ko‘ra, Gancherenko Belarusni Yevropa chempionatiga olib chiqishi oson bo‘lmaydi.
U milliy terma jamoada ishlash klubdagi faoliyatdan sezilarli darajada farq qilishini ta’kidladi. Murabbiy yangi vazifaga qanday moslashishi va bu jarayon qanday kechishi haqida faqat vaqt o‘tib aniq bo‘lishini qayd etdi.
Shu bilan birga, Aleksandr Gleb murabbiy va jamoani har qanday sharoitda qo‘llab-quvvatlashini ma’lum qildi. U Gancherenko boshchiligidagi Belarus terma jamoasi oldinga siljiydi, degan umidda ekanini bildirdi.
Eslatib o‘tamiz, Belarus milliy jamoasi AQSH, Kanada va Meksikada bo‘lib o‘tadigan navbatdagi jahon chempionatiga yo‘llanma ololmadi.

Gleb: Для Ганчеренко будет трудно работать в сборной
Бывший полузащитник команды "Барселона" Александр Глеб высказался о будущих возможностях главного тренера сборной Беларуси Виктора Ганчаренко. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщает euro-football.ru. По словам Глеба, Ганчаренко будет нелегко вывести Беларусь на чемпионат Европы.
Он подчеркнул, что работа в национальной сборной значительно отличается от работы в клубе. Тренер сможет адаптироваться к новой задаче, и как пройдет этот процесс, станет ясно только со временем.
Вместе с тем Александр Глеб заявил, что будет поддерживать тренера и команду в любых условиях. Он выразил надежду, что сборная Беларуси под руководством Ганчаренко будет прогрессировать.
Напомним, что сборная Беларуси не смогла получить путевку на следующий чемпионат мира, который пройдет в США, Канаде и Мексике.