Avval "Dinamo" klubida o‘ynagan Aleksandr Tochilin Arsen Zaxaryanning "Real Sosyedad"dagi holati haqida o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda euro-football.ru xabar berdi. Ispaniya matbuotida tarqalgan ma’lumotlarga ko‘ra, "Real Sosyedad"ning yangi bosh murabbiyi Zaxaryanni o‘z rejalariga kiritmagan.
Bu qaror haqida futbolchining o‘ziga ham ma’lum qilingan. Shuningdek, La Liga klublaridan bir nechtasi Zaxaryanni ijara asosida o‘z safiga qo‘shib olishga qiziqish bildirayotgani aytilmoqda.
Tochilin "RB Sport" nashriga bergan intervyusida yosh rossiyalik futbolchi uchun Yevropada qolishning foydali ekanini ta’kidladi. Uning so‘zlariga ko‘ra, Zaxaryan Yevropa futbolida o‘sish va rivojlanish imkoniyatiga ega.
Shuningdek, u barqaror o‘yin ko‘rsatishi uchun jarohatlardan saqlanishi muhimligini qayd etdi. 22 yoshli futbolchi Zaxaryan "Real Sosyedad" klubiga 2023 yilda kelib qo‘shilgan.
U bu jamoa safida 60 ta o‘yinda maydonga tushib, 3 ta gol urgan va 3 ta golli uzatma amalga oshirgan.

Захарян остался вне планов "Реал Сосьедада"
Ранее Александр Точилин, игравший в клубе "Динамо", высказал своё мнение о положении Арсена Захаряна в "Реал Сосьедаде". Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщает euro-football.ru. Согласно информации, распространённой в испанской прессе, новый главный тренер "Реал Сосьедада" не включил Захаряна в свои планы.
Это решение было также доведено до самого футболиста. Кроме того, сообщается, что несколько клубов Ла Лиги проявляют интерес к аренде Захаряна.
В интервью изданию "RB Sport" Точилин подчеркнул, что для молодого российского футболиста полезно остаться в Европе. По его словам, Захарян имеет возможность расти и развиваться в европейском футболе.
Также он отметил важность избегать травм для стабильной игры. 22-летний футболист Захарян присоединился к клубу "Реал Сосьедад" в 2023 году.