Uning fikricha, Peddi bu safar jangga strategiyasiz kirgan va natijada o‘z imkoniyatlarini xavf ostiga qo‘ygan. Roganning ta’kidlashicha, Peddi jangning ilk soniyalaridanoq ehtiyotkorlikni chetga surib, to‘g‘ridan to‘g‘ri hujumga o‘tgan.
Bu esa uning jangdagi odatdagi uslubidan keskin farq qilgan. Roganning so‘zlariga ko‘ra, Peddi raqib zarbalarini bartaraf etishga urinmagan, balki darhol yaqin masofaga kirib, kuchli zarbalar bilan hujum qilgan.
Bu esa jang davomida xavfli xatolarga olib kelishi mumkin edi. “Bloody Elbow” nashriga bergan intervyusida Rogan shunday deydi: “Peddi bu jangda o‘z uslubini unutib qo‘ygandek edi.
U jangni rejasiz boshladi va birinchi daqiqalardanoq raqibga bosim o‘tkazishga urindi. Ammo bunday yondashuv tajribali jangchilarga qarshi xavfli bo‘lishi mumkin”.
Roganning fikricha, bunday “hamma narsani bir kartaga tikish” uslubi muxlislar uchun qiziqarli tuyuladi, ammo Getji kabi kuchli raqibga qarshi bunday taktika muvaffaqiyat keltirmaydi. Chunki jang davomida kichik bir xato ham natijani o‘zgartirib yuborishi mumkin.
Natijada, “UFC 324” turniridagi jangda Jastin Getji hakamlarning yakdil qarori bilan Peddi Pimblettni mag‘lub etdi. Bu jang yana bir bor shuni ko‘rsatdiki, katta sahnada faqat jasorat emas, balki puxta reja va sovuqqonlik ham muhim ahamiyatga ega.

Jo Rogan: Педди ошибся, войдя в бой без плана
58-летний американский подкастер и комментатор UFC Джо Роган не смог скрыть своего удивления стилем британца Педди Пимблетта в бою против Джастина Гэтжи. Об этом сообщает Zamin.uz.
По его мнению, Педди на этот раз вышел на бой без стратегии и в итоге поставил под угрозу свои шансы. По словам Рогана, Педди с первых секунд боя отбросил осторожность и сразу перешёл в прямую атаку.
Это резко отличалось от его обычного стиля ведения боя. По словам Рогана, Педди не пытался нейтрализовать удары соперника, а сразу же приблизился на близкое расстояние и атаковал мощными ударами.
Это могло привести к опасным ошибкам в ходе боя. В интервью изданию «Bloody Elbow» Роган сказал: «Педди в этом бою словно забыл свой стиль.
Он начал бой без плана и с первых минут пытался давить на соперника. Но такой подход может быть опасен против опытных бойцов».
По мнению Рогана, такой стиль «ставить всё на одну карту» кажется зрелищным для фанатов, но против сильного соперника, как Гэтжи, такая тактика не приносит успеха. Ведь в бою даже небольшая ошибка может изменить исход.
В результате, на турнире «UFC 324» Джастин Гэтжи одержал победу над Педди Пимблеттом единогласным решением судей. Этот бой ещё раз показал, что на большой сцене важны не только смелость, но и продуманный план и хладнокровие.