Georgiy Djikiya "Antalyaspor" safida qoladi
"Antalyaspor" himoyachisi Georgiy Djikiyaning agenti Vladimir Kuzmichyov rossiyalik futbolchining kelajagi haqida fikr bildirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda euro-football.ru xabar bermoqda. Agentning so‘zlariga ko‘ra, Djikiyaning holati yaxshi va jamoa unga ishonch bildirmoqda.
So‘nggi o‘yinlarda futbolchining maydonga tushmaganiga sabab yengil jarohat bo‘lgan. Hozirda u to‘liq tiklangan va navbatdagi uchrashuvda qatnashishi kutilmoqda.
Avvalroq ommaviy axborot vositalarida turk klubi "Spartak"ning sobiq sardori bilan xayrlashmoqchi ekani haqida xabarlar tarqalgandi. Biroq, mazkur ma’lumot hozircha tasdiqlanmagan.
Georgiy Djikiyaning Turkiya chempionatidagi joriy mavsum ko‘rsatkichlari 12 ta o‘yin va 2 ta gol bilan baholanmoqda. Futbolchining "Antalyaspor" bilan tuzilgan shartnomasi 2027 yilning o‘rtalarigacha amal qiladi.

Георгий Джикия останется в составе "Антальяспора"
Агент защитника «Антальяспора» Георгия Джикии Владимир Кузьмичёв высказался о будущем российского футболиста. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщает euro-football.ru. По словам агента, состояние Джикии хорошее, и команда ему доверяет.
Причиной отсутствия футболиста на последних матчах была лёгкая травма. В настоящее время он полностью восстановился и ожидается его участие в следующей игре.
Ранее в СМИ появлялись сообщения о том, что турецкий клуб собирается расстаться с бывшим капитаном «Спартака». Однако эта информация пока не подтверждена.
Текущие показатели Георгия Джикии в чемпионате Турции в этом сезоне составляют 12 матчей и 2 гола. Контракт футболиста с «Антальяспором» действует до середины 2027 года.