“Everton” va “Lids” o‘yini durang bilan yakunlandi
Angliya Premyer-ligasining 23-tur uchrashuvi “Everton” va “Lids” jamoalari o‘rtasida o‘tkazildi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Mazkur bahsda tomonlar murosaga kelib, o‘zaro durang natijani qayd etishdi. O‘yin davomida har ikkala jamoa bittadan gol urishga muvaffaq bo‘ldi.
Bu haqda euro-football.ru xabar berdi. Uchrashuvning 28-daqiqasida mehmonlar hisobni ochdi.
Jeyden Bogl qanotdan jarima maydoniga to‘p uzatdi, Anton Stah esa past uzatma bilan to‘pni uzoq ustunda turgan Jeyms Jastinga yetkazdi. Himoyachi kuchli zarba bilan darvozani ishg‘ol qildi va hisobni 0:1 ko‘rinishiga olib keldi.
Mezbonlar hisobni tenglashtirish uchun bir qator imkoniyatlar yaratishdi. Kalvert-Lyuin bir vaziyatda darvozaga zarba berdi, ammo to‘p yaqin ustunga tegib o‘tdi.
Keyingi daqiqalarda Jeyms Garnerning uzatmasidan so‘ng Tyerno Barri aniq zarba berdi, biroq darvozabon bu zarbani qaytarishga muvaffaq bo‘ldi. 76-daqiqada esa “Everton” hisobni tenglashtirdi.
Idrissa Gueye qanotda to‘pni olib qoldi va past uzatma bilan darvoza oldiga yo‘lladi. Tyerno Barri himoyachilardan oldinroq harakat qilib, bir teginishda to‘pni darvozaning yuqori qismiga yo‘lladi.
Shu tariqa, hisob 1:1 ko‘rinishini oldi. O‘yinning so‘nggi daqiqalarida mezbonlar g‘alaba golini urish uchun bir necha imkoniyat yaratishdi.
Garner jarima maydonida to‘pni ushlab qolib, Gueyega pas berdi, ammo uning zarbasidan so‘ng to‘p darvoza ustuniga tegib qaytdi. Mazkur durang natijasidan so‘ng “Everton” turnir jadvalida 10-o‘rinda qolmoqda, “Lids” esa 16-pog‘onada bormoqda.

Игра "Эвертон" и "Лидс" завершилась вничью
Матч 23-го тура Английской Премьер-лиги прошёл между командами “Эвертон” и “Лидс”. Об этом сообщает Zamin.uz.
В этой встрече стороны пришли к компромиссу и зафиксировали ничейный результат. В ходе игры каждая команда сумела забить по одному голу.
Об этом сообщает euro-football.ru. На 28-й минуте гости открыли счёт.
Джейден Богл сделал передачу с фланга в штрафную, а Антон Стах с низкой передачи доставил мяч на дальнюю штангу Джеймсу Джастингу. Защитник мощным ударом поразил ворота, доведя счёт до 0:1.
Хозяева создали несколько возможностей, чтобы сравнять счёт. Калверт-Льюин в одном из эпизодов нанес удар по воротам, но мяч прошёл рядом со штангой.
В последующие минуты после передачи Джеймса Гарнера Тьерно Барри нанес точный удар, однако вратарь сумел отразить этот удар. На 76-й минуте “Эвертон” сравнял счёт.
Идрисса Гейе удержал мяч на фланге и сделал низкую передачу в штрафную. Тьерно Барри опередил защитников и одним касанием отправил мяч в верхнюю часть ворот.
Таким образом, счёт стал 1:1. В последние минуты матча хозяева создали несколько возможностей для забития победного гола.
Гарнер удержал мяч в штрафной и отдал пас Гейе, но после его удара мяч ударился о штангу и отскочил. После этой ничьей “Эвертон” остаётся на 10-м месте в турнирной таблице, а “Лидс” — на 16-м.