Jikiyaning agenti futbolchining kelajagini ochiqladi
"Antalyaspor" futbol klubi himoyachisi Georgiy Jikiyaning agenti Vladimir Kuzmichyov futbolchining kelajagi haqida izoh berdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda euro-football.ru nashri xabar bermoqda. Agentning so‘zlariga ko‘ra, Jikiyaning sog‘lig‘i yaxshi va klub rahbariyati u bilan hamkorlikni davom ettirishni rejalashtirmoqda.
So‘nggi o‘yinlarda futbolchining maydonga tushmaganligi kichik jarohat bilan bog‘liq bo‘lgan. Biroq, hozirda u to‘liq tiklanib, jamoaning keyingi o‘yinida ishtirok etishi kutilmoqda.
Avvalroq ommaviy axborot vositalarida "Antalyaspor" rahbariyati Jikiyani tarkibdan chiqarishni rejalashtirayotganligi haqida xabarlar tarqalgan edi. Shunga qaramay, agent bu ma’lumotlarni tasdiqlamadi va futbolchining klub bilan amaldagi shartnomasi 2027 yilning o‘rtalarigacha davom etishini ta’kidladi.
Jikiya Turkiya chempionatining joriy mavsumida 12 ta uchrashuvda ishtirok etib, 2 ta gol urishga muvaffaq bo‘lgan. Uning hozirgi holati yaxshi baholanmoqda va jamoa uchun muhim futbolchilardan biri hisoblanadi.

Агент Джикии раскрыл будущее футболиста
Агент защитника футбольного клуба «Антальяспор» Георгия Джикии Владимир Кузьмичёв прокомментировал будущее футболиста. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщает издание euro-football.ru. По словам агента, здоровье Джикии хорошее, и руководство клуба планирует продолжить сотрудничество с ним.
Отсутствие футболиста на последних матчах связано с небольшой травмой. Однако сейчас он полностью восстановился и ожидается его участие в следующей игре команды.
Ранее в СМИ распространялись сообщения о том, что руководство «Антальяспора» планирует исключить Джикию из состава. Тем не менее агент не подтвердил эту информацию и подчеркнул, что действующий контракт футболиста с клубом действует до середины 2027 года.
В текущем сезоне чемпионата Турции Джикия принял участие в 12 матчах и сумел забить 2 гола. Его нынешнее состояние оценивается положительно, и он считается одним из важных игроков команды.