Attila Salai "Pogon" klubiga ijaraga o‘tdi
Vengriyalik himoyachi Attila Salai Polsha chempionatida ishtirok etuvchi "Pogon" klubiga ijaraga o‘tdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Futbolchi Germaniyaning "Hoffenxaym" jamoasidan ijara asosida transfer qilindi va mazkur kelishuv joriy futbol mavsumining oxirigacha davom etadi. Bu haqda euro-football.ru xabar bermoqda.
27 yoshli Attila Salai 2023 yil yozida "Hoffenxaym" safiga qo‘shilgan edi. Biroq, o‘shandan beri u bir necha marta ijaraga berilgan.
Jumladan, u ilgari "Frayburg", "Standard" va "Kasimpasha" kabi klublarda ham faoliyat olib borgan. Shu tariqa, futbolchi qisqa muddat ichida to‘rtinchi marotaba boshqa jamoaga vaqtinchalik o‘tkazildi.
Transfermarkt portalidagi ma’lumotlarga ko‘ra, Salaining bozor qiymati 2 million yevroga teng. Bundan bir necha yil avval esa Rossiyaning "Zenit" klubi himoyachiga qiziqish bildirgani haqida mish-mishlar tarqalgan edi.

Аттила Салай перешёл в клуб "Погонь" в аренду
Венгерский защитник Аттила Салай перешёл в аренду в польский клуб «Погонь», участвующий в чемпионате Польши. Об этом сообщает Zamin.uz.
Футболист был арендован у немецкого клуба «Хоффенхайм», и данное соглашение действует до конца текущего футбольного сезона. Об этом сообщает euro-football.ru.
27-летний Аттила Салай присоединился к «Хоффенхайму» летом 2023 года. Однако с тех пор он несколько раз уходил в аренду.
В частности, он ранее выступал за такие клубы, как «Фрайбург», «Стандард» и «Касымпаша». Таким образом, футболист в короткий срок в четвёртый раз был временно передан в другой клуб.
Согласно данным портала Transfermarkt, рыночная стоимость Салая составляет 2 миллиона евро. Несколько лет назад ходили слухи о заинтересованности в защитнике со стороны российского клуба «Зенит».