Konte Spallettining bayonotlarini noo‘rin deb baholadi
“Napoli” bosh murabbiyi Antonio Konte Chempionlar ligasi doirasida “Chelsi”ga qarshi o‘yin oldidan o‘tkazilgan matbuot anjumanida Luciano Spallettining so‘nggi bayonotlariga munosabat bildirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda euro-football.ru xabar bermoqda. Spalletti Italiya chempionati doirasida “Napoli” “Yuventus”ga yutqazganidan keyin o‘z jamoasining sobiq chempionlarni mag‘lub etgani ularga o‘z kuchiga bo‘lgan ishonchni oshirganini aytgan edi.
Ushbu fikrga javoban, Konte bunday bayonotlarni noo‘rin deb hisoblashini ma’lum qildi. Uning fikricha, “Napoli”ning hozirgi holati va chempionlik unvoni hali ham hurmatga loyiqdir.
U Spallettini tajribali va kuchli murabbiy sifatida tan olgan holda, bayonotlarda ehtiyotkorlikka chaqirdi. Hozirda “Napoli” A Seriya turnir jadvalida 43 ochko bilan to‘rtinchi o‘rinni egallab turibdi.
Peshqadam esa 52 ochkoga ega “Inter” jamoasi bo‘lib turibdi. Bu holatda kuchli jamoalar o‘rtasidagi raqobat qizg‘in davom etmoqda.

Коне Спаллетти назвал заявления неуместными
Главный тренер «Наполи» Антонио Конте прокомментировал последние заявления Лучано Спаллетти на пресс-конференции перед матчем Лиги чемпионов с «Челси». Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщает euro-football.ru. Спаллетти после поражения «Наполи» от «Ювентуса» в чемпионате Италии отметил, что победа его команды над бывшими чемпионами повысила их уверенность в своих силах.
В ответ на это Конте заявил, что считает такие заявления неуместными. По его мнению, текущее состояние «Наполи» и титул чемпиона по-прежнему заслуживают уважения.
Он признал Спаллетти опытным и сильным тренером и призвал к осторожности в высказываниях. В настоящее время «Наполи» занимает четвертое место в турнирной таблице Серии А с 43 очками.
Лидирует же команда «Интер» с 52 очками. В такой ситуации борьба между сильными командами продолжается напряжённой.