Ter Shtegen «Barselona»ni tark etib, «Girona»ga o‘tdi
Germaniyalik darvozabon Mark-Andre ter Shtegen yaqinda «Barselona» klubini tark etib, «Girona» jamoasiga qo‘shildi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Yangi klubida u iliq kutib olindi va tezda muxlislarning e’tiborini qozondi. Bu haqda euro-football.ru xabar berdi.
«Girona» jamoasi bosh murabbiyi Mishel ter Shtegen transferi uning shaxsiy tashabbusi ekanini ta’kidladi. U o‘z fikrida shunday dedi: «Men uni o‘zim tanladim.
U hali ham eng yuqori darajadagi darvozabonlar qatorida». Shuningdek, murabbiy futbolchining faqat darvozani qo‘riqlash bilan cheklanmasligi, uning boshqa jihatlari ham jamoa uchun muhim ekanini qayd etdi.
«Ter Shtegen ajoyib debyut qildi. Uning oyoqda o‘ynay olishi va maydonni yaxshi ko‘ra bilishi biz uchun juda foydali.
Uni nafaqat darvozabon, balki maydondagi o‘yinchi sifatida ham tarkibga qo‘shdim», dedi Mishel. Hozirda «Girona» jamoasi Ispaniya chempionati turnir jadvalida 9-o‘rinda bormoqda.

Тер Штеген покинул «Барселону» и перешёл в «Жирону»
Немецкий вратарь Марк-Андре тер Штеген недавно покинул клуб «Барселона» и присоединился к команде «Жирона». Об этом сообщил Zamin.uz.
В новом клубе его тепло приняли и он быстро привлёк внимание болельщиков. Об этом сообщил euro-football.ru.
Главный тренер команды «Жирона» Мишель подчеркнул, что трансфер тер Штегена был его личной инициативой. Он сказал следующее: «Я выбрал его сам.
Он по-прежнему входит в число вратарей самого высокого уровня». Также тренер отметил, что футболист не ограничивается только защитой ворот, его другие качества также важны для команды.
«Тер Штеген сделал отличный дебют. Его умение играть ногами и хорошее видение поля очень полезны для нас.
Я включил его в состав не только как вратаря, но и как игрока на поле», — сказал Мишель. В настоящее время команда «Жирона» занимает 9-е место в турнирной таблице чемпионата Испании.
В следующем туре Ла Лиги клуб ожидает матч против команды «Овьедо», который должен состояться в конце января.