"Antalyaspor" himoyachisi Georgiy Jikiyaning kelajagi haqida uning agenti Vladimir Kuzmichyov izoh berdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda euro-football.ru nashri xabar qildi. Agentning so‘zlariga ko‘ra, Jikiya hozirda yaxshi holatda va klub murabbiylar shtabi unga ishonch bildirmoqda.
Futbolchining so‘nggi uchrashuvlarda maydonga tushmagani kichik jarohatlar bilan bog‘liq bo‘lgan. Ayni paytda u to‘liq tiklangan va navbatdagi o‘yinda ishtirok etishi kutilmoqda.
Avvalroq matbuotda "Antalyaspor" Jikiyaga bo‘lgan qiziqishini yo‘qotgani va futbolchi bilan xayrlashishni rejalashtirayotgani haqida ma’lumotlar tarqalgan edi. Biroq agentning ta’kidlashicha, bunday xabarlar o‘z tasdig‘ini topmagan.
Georgiy Jikiya joriy mavsum Turkiya chempionatida 12 ta o‘yinda qatnashib, 2 ta gol urishga muvaffaq bo‘ldi. U "Antalyaspor" bilan 2027 yilning o‘rtalarigacha amalda bo‘lgan shartnomaga ega.

Джикия останется в «Антальяспоре»: комментарий агента
Агент Владимира Кузьмичёва прокомментировал будущее защитника "Антальяспора" Георгия Джикии. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщает издание euro-football.ru. По словам агента, Джикия сейчас в хорошей форме, и тренерский штаб клуба доверяет ему.
Отсутствие футболиста на последних матчах было связано с небольшими травмами. В настоящее время он полностью восстановился и ожидается его участие в следующей игре.
Ранее в СМИ появлялась информация о том, что "Антальяспор" потерял интерес к Джикии и планирует расстаться с игроком. Однако, по словам агента, эти сообщения не подтвердились.
Георгий Джикия в текущем сезоне чемпионата Турции принял участие в 12 матчах и забил 2 гола. У него есть контракт с "Антальяспором", действующий до середины 2027 года.