Denis Makarov "Kayserispor" bilan yarim yillik shartnoma tuzdi
27 yoshli futbolchi Denis Makarov Turkiyaning "Kayserispor" klubi bilan shartnoma imzolaganini ma’lum qildi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda euro-football.ru xabar berdi. Makarovning so‘zlariga ko‘ra, u Turkiyaga o‘tish jarayoniga oldindan tayyor bo‘lgan.
Qishki mashg‘ulot yig‘inlari boshlanishidan oldinroq u boshqa klubga o‘tishi mumkinligini his qilib, buyumlarini yig‘ishtirgan. Futbolchi agenti Aleksey unga Turkiyadan taklif borligini aytganida, Makarov darhol rozi bo‘lgan.
Uning ta’kidlashicha, yangi chempionat va yangi his-tuyg‘ular unga qiziq tuyulgan. "Kayserispor" klubining murabbiyi va sport direktori bilan bo‘lib o‘tgan suhbatdan so‘ng tomonlar tezda kelishuvga erishgan.
Avval Moskvaning "Dinamo" klubida o‘ynagan Makarov turk klubi bilan yarim yillik shartnoma imzoladi. Ushbu kelishuvda shartnomani uzaytirish imkoniyati ko‘zda tutilmagan.

Денис Макаров заключил полугодичный контракт с "Кайсериспором"
27-летний футболист Денис Макаров сообщил о подписании контракта с турецким клубом «Кайсериспор». Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщает euro-football.ru. По словам Макарова, он был заранее готов к переходу в Турцию.
Перед началом зимних тренировочных сборов он почувствовал, что может перейти в другой клуб, и собрал свои вещи. Когда агент футболиста Алексей сообщил ему о предложении из Турции, Макаров сразу согласился.
По его словам, новый чемпионат и новые эмоции показались ему интересными. После беседы с тренером и спортивным директором клуба «Кайсериспор» стороны быстро достигли соглашения.
Ранее выступавший за московское «Динамо», Макаров подписал с турецким клубом полугодичный контракт. В этом соглашении не предусмотрена возможность продления контракта.