Arbeloa: "Real"ga vaqt va mehnat kerak
Madridning "Real" klubi bosh murabbiyi Alvaro Arbeloa jamoaning hozircha uning qo‘l ostida kutilgan darajadagi natijalarni ko‘rsata olmayotganini izohladi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda AS nashri xabar berdi. Ispaniyalik murabbiy "Real"ni 13-yanvar kuni boshqarishni boshladi, biroq dastlabki natijalar unchalik ijobiy bo‘lmadi.
Jamoa Ispaniya Kubogi 1/8 finalida "Albasete"ga 2:3 hisobida yutqazdi. Shuningdek, UYEFA Chempionlar ligasi guruh bosqichining 8-turida "Benfika"ga qarshi o‘yinda 2:4 hisobida mag‘lubiyatga uchradi.
Arbeloa bu vaziyatni izohlar ekan, asosiy masala vaqt ekanligini ta’kidladi. Uning fikricha, jamoa o‘zgarishlarga moslashishi uchun vaqt talab etiladi.
Murabbiy futbolchilar uni iliq qarshi olgani va ularning ishga bo‘lgan munosabati yaxshi ekanini qayd etdi. Shuningdek, u jamoaning o‘yin ritmi, o‘zaro tushunishi va avtomatik qarorlar qabul qilish qobiliyati faqat vaqt va mehnat bilan shakllanishini aytdi.
Arbeloa shunga qaramay, kayfiyatni tushirmay, optimistik ruhda ish olib borayotganini bildirdi. U bu davrni yangi bir boshlanish sifatida qabul qilayotganini va o‘ziga ishonishini ta’kidladi.
Murabbiyning so‘zlariga ko‘ra, qayta qurish jarayoni tezkor natijalarni talab qilmaydi, bu jarayon marafon kabi uzoq davom etadi. Uning fikricha, tanqidlar bo‘lsa-da, shoshmaslik va davomiy mehnat qilish muhimdir.

Арбелоа: "Реалу" нужны время и труд
Главный тренер мадридского "Реала" Альваро Арбелоа прокомментировал, что команда пока не показывает ожидаемых результатов под его руководством. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщает издание AS. Испанский тренер начал руководить "Реалом" 13 января, однако первые результаты оказались не слишком положительными.
Команда проиграла в 1/8 финала Кубка Испании "Альбасете" со счётом 2:3. Также в 8-м туре группового этапа Лиги чемпионов УЕФА "Реал" потерпел поражение от "Бенфики" со счётом 2:4.
Комментируя ситуацию, Арбелоа подчеркнул, что главный вопрос — это время. По его мнению, команде требуется время, чтобы адаптироваться к изменениям.
Тренер отметил, что футболисты тепло его приняли и у них хорошее отношение к работе. Также он сказал, что игровой ритм команды, взаимопонимание и способность принимать автоматические решения формируются только с помощью времени и труда.
Тем не менее, Арбелоа заявил, что не падает духом и работает в оптимистичном настрое. Он воспринимает этот период как новое начало и уверен в себе.
По словам тренера, процесс перестройки не требует быстрых результатов, это длительный марафон. По его мнению, несмотря на критику, важно не торопиться и продолжать усердно работать.