Messi "Galatasaroy" bilan shartnoma imzolashi mumkin
Argentina terma jamoasi hujumchisi Lionel Messi Turkiyaning "Galatasaroy" klubi bilan qisqa muddatli shartnoma imzolash imkoniyatini ko‘rib chiqayotgani haqida xabar berilmoqda. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu ma’lumotni turkiyalik jurnalist Levent Tyuzemen o‘z chiqishida ta’kidlagan. Manbaga ko‘ra, Messi navbatdagi jahon chempionatiga tayyorgarlik jarayonida yetarli darajada o‘yin amaliyotiga ega bo‘lishni rejalashtirmoqda.
Shu sababli u klubga o‘ziga xos talab qo‘ygan: futbolchi faqat Istanbulda o‘tadigan uy uchrashuvlarida maydonga tushishga rozi ekanini bildirgan. Hozirda Messi AQShning "Inter Mayami" klubi safida faoliyat yuritmoqda.
O‘tgan mavsum davomida u chempionat doirasida 34 ta o‘yinda qatnashib, 35 ta gol urgan va jamoadoshlariga 28 ta golli uzatma amalga oshirgan. Bu natijalar uning yuqori sport formasini saqlab qola olayotganini ko‘rsatadi.

Месси может подписать контракт с "Галатасараем"
Сообщается, что нападающий сборной Аргентины Лионель Месси рассматривает возможность подписания краткосрочного контракта с турецким клубом "Галатасарай". Об этом сообщает Zamin.uz.
Эту информацию подчеркнул турецкий журналист Левент Тюземен в своем выступлении. По источнику, Месси планирует получить достаточную игровую практику в процессе подготовки к следующему чемпионату мира.
По этой причине он выдвинул клубу особое требование: футболист согласен выходить на поле только в домашних матчах, которые проходят в Стамбуле. В настоящее время Месси выступает за клуб "Интер Майами" из США.
В прошлом сезоне он принял участие в 34 матчах чемпионата, забил 35 голов и сделал 28 голевых передач своим партнерам по команде. Эти показатели свидетельствуют о том, что он сохраняет высокую спортивную форму.