«Bayer» «Sankt-Pauli»ni yirik hisobda mag‘lub etdi
Germaniya kubogi chorakfinalida Leverkuzenning «Bayer» jamoasi o‘z maydonida «Sankt-Pauli»ni ishonchli tarzda 3:0 hisobida mag‘lub etdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
O‘yin davomida mezbon jamoa yuqori tempni saqlab, imkoniyatlardan samarali foydalandi va muxlislarini ajoyib natija bilan xursand qildi. Uchrashuvning birinchi goliga 31-daqiqada Martin Terriye mualliflik qildi.
Ushbu gol «Bayer»ga psixologik ustunlikni taqdim etdi. Jamoa o‘yinni to‘liq nazorat ostida olib bordi va raqibning hujumlarini muvaffaqiyatli to‘xtata oldi.
Ikkinchi bo‘limda esa Patrik Shik 63-daqiqada farqni ikki barobar oshirdi. «Sankt-Pauli» hisobni qisqartirishga harakat qilgan bo‘lsa-da, «Bayer»ning himoyasi ishonchli o‘ynadi, hujum chizig‘i esa samaradorlikni davom ettirdi.
Yakuniy hisobni esa 90+2-daqiqada Yonas Hofmann belgiladi va o‘yinga yakuniy nuqta qo‘ydi. Shu tariqa, «Bayer» Germaniya kubogining yarimfinaliga ilk yo‘l olgan jamoa bo‘ldi.
Leverkuzen klubi ushbu o‘yinda o‘z tayyorgarlik darajasini maydonda yaqqol namoyish etdi. Uchrashuv natijalari: «Bayer» — «Sankt-Pauli» 3:0 Gollar: Terriye (31), Shik (63), Hofmann (90+2).

«Байер» крупно обыграл «Санкт-Паули»
В четвертьфинале Кубка Германии команда «Байер» из Леверкузена на своем поле уверенно победила «Санкт-Паули» со счетом 3:0. Об этом сообщает Zamin.uz.
В ходе матча хозяева поддерживали высокий темп, эффективно использовали свои возможности и порадовали болельщиков отличным результатом. Первый гол в игре на 31-й минуте забил Мартин Террье.
Этот гол дал «Байеру» психологическое преимущество. Команда полностью контролировала игру и успешно отражала атаки соперника.
Во втором тайме Патрик Шик на 63-й минуте удвоил преимущество. Несмотря на попытки «Санкт-Паули» сократить счет, защита «Байера» играла надежно, а линия атаки продолжала демонстрировать эффективность.
Окончательный счет установил Йонас Хофман на 90+2-й минуте, поставив точку в матче. Таким образом, «Байер» стал первой командой, вышедшей в полуфинал Кубка Германии.
Клуб из Леверкузена наглядно продемонстрировал уровень своей подготовки в этом матче. Результаты встречи: «Байер» — «Санкт-Паули» 3:0 Голы: Террье (31), Шик (63), Хофман (90+2).
Состав «Байера»: Бласвих, Куанса, Андрих, Тапсоба, Лукас Васкес (Артур, 58), Гримальдо, Гарсия (Баде, 89), Паласиос (Фернандес, 58), Тильман Террье (Хофман, 65), Шик (Кофане, 89). Состав «Санкт-Паули»: Волл, Андо, Сандс, Мес, Пирка, Расмуссен, Фудзита (Ирвайн, 68), Оппи, Синани, Каарс, Лаже (Джонс, 46, Хара, 80).