Viktor Dyo‘keresh "Arsenal" safida yorqin o‘yin ko‘rsatmoqda
"Arsenal" jamoasi hujumchisi Viktor Dyo‘keresh 2026 yil boshidan buyon barqaror o‘yin namoyish etib kelmoqda. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Uning ko‘rsatkichlari bunga yaqqol dalil bo‘lib, bu haqida euro-football.ru xabar berdi. Shanba kuni kechqurun bo‘lib o‘tgan "Sanderlend"ga qarshi o‘yinda "Arsenal" 2:0 hisobida g‘alaba qozondi.
Mazkur uchrashuvda shved futbolchisi Viktor Dyo‘keresh ikkinchi bo‘limda zaxiradan maydonga tushib, Kay Havertsning aniq uzatmasidan so‘ng, raqib darvozasining chap burchagiga gol urib, hisobni mustahkamladi. 14 yanvardan buyon Dyo‘keresh sakkizta rasmiy o‘yinda maydonga tushib, ulardan beshtasida gol urishga muvaffaq bo‘ldi.
U faqat uchta uchrashuvda raqib darvozasini ishg‘ol qila olmadi. Ushbu o‘yinlar "Nottingem Forest" bilan (0:0), "Manchester Yunayted"ga (2:3) qarshi bahslar hamda Liga kubogi yarim finalida "Chelsi"ga qarshi javob o‘yini (1:0) bo‘lgan.
Eslatib o‘tamiz, Viktor Dyo‘keresh 2025 yil yozida Portugaliyaning "Sporting" klubidan "Arsenal" jamoasiga o‘tgan edi. 2026 yil 7 fevral holatiga ko‘ra, u "Arsenal" safida rasmiy musobaqalarda jami 12 ta gol urishga erishgan.

Виктор Дёкереш ярко играет в составе "Арсенала"
Нападающий команды "Арсенал" Виктор Дёкереш демонстрирует стабильную игру с начала 2026 года. Об этом сообщает Zamin.uz.
Его показатели являются явным доказательством этому, сообщает euro-football.ru. В субботу вечером в матче против "Сандерленда" "Арсенал" одержал победу со счётом 2:0.
В этой встрече шведский футболист Виктор Дёкереш вышел на поле со скамейки запасных во втором тайме и после точной передачи Кая Хавертца забил гол в левый угол ворот соперника, укрепив счёт. С 14 января Дёкереш сыграл в восьми официальных матчах и забил в пяти из них.
Он не смог поразить ворота соперника только в трёх играх. Эти матчи были против "Ноттингем Форест" (0:0), "Манчестер Юнайтед" (2:3) и ответный матч полуфинала Кубка лиги против "Челси" (1:0).
Напомним, что Виктор Дёкереш перешёл в "Арсенал" летом 2025 года из португальского клуба "Спортинг". По состоянию на 7 февраля 2026 года он забил всего 12 голов за "Арсенал" в официальных соревнованиях.