Krishtianu Ronaldu murabbiy bilan kelishuvga ko‘ra, Osiyo Chempionlar ligasining 2-guruh bosqichi o‘yinlarida ishtirok etmayapti. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Shunga qaramay, Saudiya Arabistonining “Al-Nasr” klubi o‘z yetakchisiz ham muvaffaqiyatli o‘yin ko‘rsatmoqda. Bu haqda euro-football.ru xabar bermoqda.
Jamoa chorshanba kuni guruhdagi beshinchi uchrashuvda ham yirik g‘alabaga erishdi. Ular Tojikistonda “Istiqlol” klubini 4:0 hisobida mag‘lubiyatga uchratib, guruh bosqichida birinchi o‘rinni qo‘lga kiritdi va musobaqaning keyingi bosqichiga yo‘l oldi.
O‘yindan so‘ng Ronaldu ijtimoiy tarmoqlarda “Al-Nasr”ning ushbu muvaffaqiyati haqidagi xabarni bo‘lishib, unga olov va olqish ma’nosidagi belgilar bilan o‘z munosabatini bildirdi. Bu futbolchining klubga nisbatan samimiy qo‘llab-quvvatlashini ko‘rsatadi.
Ma’lumotlarga ko‘ra, 40 yoshli hujumchining “Al-Nasr” jamoasi bilan amaldagi shartnomasi 2027 yilning o‘rtalarigacha davom etadi. Shu bilan birga, internetda Ronaldu va Tojikiston bilan bog‘liq asossiz va noto‘g‘ri ma’lumotlar tarqalayotgani ham muhokamalarga sabab bo‘lmoqda.

Роналду без участия стал лидером в группе «Аль-Наср»
Криштиану Роналду в соответствии с соглашением с тренером не участвует в матчах второго группового этапа Лиги чемпионов Азии. Об этом сообщает Zamin.uz.
Тем не менее, клуб из Саудовской Аравии «Аль-Наср» успешно выступает и без своего лидера. Об этом сообщает euro-football.ru.
Команда в среду одержала крупную победу в пятом матче группы. Они разгромили таджикский клуб «Истиклол» со счётом 4:0, заняли первое место в групповом этапе и вышли в следующий раунд соревнования.
После игры Роналду в социальных сетях поделился новостью об этом успехе «Аль-Насра», выразив своё отношение с помощью эмодзи огня и аплодисментов. Это показывает искреннюю поддержку футболиста своему клубу.
По данным, действующий контракт 40-летнего нападающего с командой «Аль-Наср» действует до середины 2027 года. При этом в интернете распространяются необоснованные и неверные сведения, связанные с Роналду и Таджикистаном, что также вызывает обсуждения.