Hujumchi Endrik qishki transfer oynasida "Real Madrid" klubidan ijara asosida Fransiyaning "Lion" klubiga o‘tganidan so‘ng o‘zini yaxshi tomondan ko‘rsatmoqda. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Shu sababli Braziliya terma jamoasi bosh murabbiyi Karlo Anchelotti futbolchini yaqinlashib kelayotgan yig‘inga chaqirish imkoniyatini ko‘rib chiqayotgani haqida xabarlar tarqaldi. Bu haqda *euro-football.ru* sayti ma’lumot berdi.
Ma’lum qilinishicha, mart oyida bo‘lib o‘tadigan xalqaro tanaffus davomida Endrik Braziliya terma jamoasining asosiy markaziy hujumchisi sifatida maydonga tushishi kutilmoqda. Bu o‘yinlar jahon chempionati oldidan terma jamoaning tayyorgarlik jarayonidagi muhim bosqichlardan biridir.
Mart oyi oxirida Braziliya terma jamoasi Fransiya va Xorvatiya terma jamoalariga qarshi o‘rtoqlik uchrashuvlarini o‘tkazadi. Ushbu o‘yinlar murabbiylar shtabiga futbolchilarning jismoniy holati va taktik rejalarini sinovdan o‘tkazish uchun yaxshi imkoniyat yaratadi.
Shuningdek, jahon chempionati bu yil AQSh, Kanada va Meksika mezbonligida o‘tkazilishi rejalashtirilgan. Shu bois Braziliya terma jamoasi bu musobaqaga puxta tayyorgarlik ko‘rmoqda.
Endrikning bu jarayondagi ishtiroki esa uning xalqaro maydondagi tajribasini oshirishga xizmat qilishi kutilmoqda.

Эндрик может быть вызван в сборную Бразилии
Нападающий Эндрик после перехода на зимнем трансферном окне из клуба «Реал Мадрид» в французский клуб «Лион» на правах аренды показывает себя с хорошей стороны. Об этом сообщает Zamin.uz.
По этой причине появились сообщения о том, что главный тренер сборной Бразилии Карло Анчелотти рассматривает возможность вызова футболиста на предстоящий сбор. Об этом сообщает сайт *euro-football.ru*.
Сообщается, что во время международного перерыва в марте Эндрик ожидается на поле в качестве основного центрального нападающего сборной Бразилии. Эти матчи являются одним из важных этапов подготовки сборной к чемпионату мира.
В конце марта сборная Бразилии проведет товарищеские матчи против сборных Франции и Хорватии. Эти игры предоставят тренерскому штабу хорошую возможность проверить физическое состояние игроков и тактические планы.
Кроме того, чемпионат мира в этом году планируется провести в США, Канаде и Мексике. Поэтому сборная Бразилии тщательно готовится к этому турниру.