Qishda “Real” klubi hujumchisi Endrik ijara asosida Fransiyaning “Lion” jamoasiga o‘tdi va u yangi klubida o‘zini yaxshi tomondan ko‘rsata boshladi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Shu sababli, Braziliya terma jamoasi bosh murabbiyi Karlo Anchelotti futbolchini navbatdagi yig‘inga chaqirishni rejalashtirayotgani haqida xabarlar tarqaldi. Bu haqda *euro-football.ru* ma’lumot berdi.
The Touchline nashrining L’Equipe manbasiga tayanib yozishicha, Endrik mart oyidagi xalqaro tanaffus chog‘ida Braziliya terma jamoasining asosiy markaziy hujumchisi sifatida o‘ynashi kutilmoqda. Mazkur davrda Braziliya jahon chempionatiga tayyorgarlik doirasida Fransiya va Xorvatiya terma jamoalariga qarshi o‘rtoqlik uchrashuvlarini o‘tkazadi.
Shuningdek, eslatib o‘tamiz, jahon chempionati bu yil yozda AQSh, Kanada va Meksika mezbonligida bo‘lib o‘tadi. Bu musobaqada Braziliya terma jamoasi ham kuchli tarkib bilan ishtirok etishi kutilmoqda.

Эндрик ожидается в сборной Бразилии
Зимой нападающий клуба «Реал» Энрик перешёл в аренду во французский клуб «Лион» и начал показывать себя с хорошей стороны в новой команде. Об этом сообщает Zamin.uz.
В связи с этим появились сообщения о том, что главный тренер сборной Бразилии Карло Анчелотти планирует вызвать футболиста на следующий сбор. Об этом сообщает *euro-football.ru*.
По информации издания The Touchline со ссылкой на источник L’Equipe, ожидается, что Энрик сыграет в марте в международный перерыв в качестве основного центрального нападающего сборной Бразилии. В этот период Бразилия проведёт товарищеские матчи против сборных Франции и Хорватии в рамках подготовки к чемпионату мира.
Также напомним, что чемпионат мира в этом году пройдёт летом в США, Канаде и Мексике. Ожидается, что сборная Бразилии примет участие в турнире в сильном составе.