Nadim Amiri penaltilar bo‘yicha Yevropada ikkinchi o‘rinda
Germaniya Bundesligasining 21-turida "Maynts" jamoasi o‘z maydonida "Augsburg"ni 2:0 hisobida mag‘lub etdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Ushbu o‘yinda ikkala gol ham penalti orqali kiritildi. Har ikki vaziyatda ham "Maynts" yarim himoyachisi Nadim Amiri aniq zarbalar yo‘llab, jamoasiga muhim g‘alaba keltirdi.
Bu haqda euro-football.ru sayti xabar berdi. Nadim Amiri joriy mavsumda "Maynts"ning eng samarali futbolchisi bo‘lib turibdi.
U umumiy hisobda 9 ta gol urishga muvaffaq bo‘lgan bo‘lsa, ulardan 7 tasi aynan penaltilar orqali amalga oshirilgan. Bu natija bilan Amiri penaltilarni golga aylantirish bo‘yicha Yevropada ikkinchi o‘rinda turibdi.
Birinchi o‘rinda esa Madridning "Real" jamoasi futbolchisi Kilian Mbappe joylashgan. U hozirgacha 8 marta penalti zarbasini muvaffaqiyatli amalga oshirgan.
Hozirda "Maynts" Germaniya chempionati turnir jadvalida 14-o‘rinni egallab turibdi. Jamoa mavsumni muvaffaqiyatli yakunlash uchun qattiq kurash olib bormoqda.

Надим Амири занимает второе место в Европе по пенальти
В 21-м туре Бундеслиги команда "Майнц" на своем поле обыграла "Аугсбург" со счетом 2:0. Об этом сообщает Zamin.uz.
В этом матче оба гола были забиты с пенальти. В обоих случаях полузащитник "Майнца" Надим Амири точно исполнил удары, принесшие команде важную победу.
Об этом сообщает сайт euro-football.ru. Надим Амири является самым результативным игроком "Майнца" в текущем сезоне.
Он сумел забить в общей сложности 9 голов, из которых 7 были реализованы с пенальти. По этому показателю Амири занимает второе место в Европе по реализации пенальти.
На первом месте находится игрок мадридского "Реала" Килиан Мбаппе. Он успешно реализовал 8 пенальти.
В настоящее время "Майнц" занимает 14-е место в турнирной таблице чемпионата Германии. Команда ведет упорную борьбу, чтобы успешно завершить сезон.