Zaxaryan jarohati: jamoa va futbolchi uchun yo‘qotish
Sankt-Peterburgning “Zenit” klubi sobiq futbolchisi Aleksey Gaslin “Real Sosyedad” tarkibida to‘p surayotgan rossiyalik yarim himoyachi Arsen Zaxaryanning jarohati haqida fikr bildirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda euro-football.ru xabar bermoqda. Gaslinning so‘zlariga ko‘ra, yangi murabbiy ish boshlagan bir paytda Zaxaryanning jarohat olishi jamoa uchun noqulay holat bo‘lgan.
U “Match TV” efirida bu vaziyatni izohlab, aynan shunday paytda Zaxaryan raqobatchilariga o‘zlarini ko‘rsatish imkoniyatini berib qo‘yayotganini ta’kidladi. Jarohat sababli Arsen hozirda jarayonni faqat chetdan kuzatishga majbur bo‘lmoqda.
Shu bilan birga, La Liganing 23-turida “Real Sosyedad” “Elche” jamoasini 3:1 hisobida mag‘lub etdi. Ammo Zaxaryan sog‘ligidagi muammolar tufayli mazkur o‘yinda qatnashmadi.
Joriy mavsumda Arsen Zaxaryan 16 ta uchrashuvda ishtirok etib, 1 ta gol urishga muvaffaq bo‘lgan. U bilan tuzilgan shartnoma 2029 yil yozigacha amalda bo‘lib, futbolchining kelajagi hali oldinda ekanligi ma’lum.

Травма Захаряна: потеря для команды и футболиста
Бывший футболист петербургского «Зенита» Алексей Гаслин высказался о травме российского полузащитника Арсена Захаряна, выступающего в составе «Реал Сосьедад». Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщает euro-football.ru. По словам Гаслина, травма Захаряна в момент начала работы нового тренера стала неудобной ситуацией для команды.
Он прокомментировал эту ситуацию в эфире «Матч ТВ», подчеркнув, что именно в такое время Захарян дает своим конкурентам возможность проявить себя. Из-за травмы Арсен сейчас вынужден наблюдать за процессом только со стороны.
В то же время в 23-м туре Ла Лиги «Реал Сосьедад» обыграл команду «Эльче» со счетом 3:1. Однако Захарян не принимал участия в этой игре из-за проблем со здоровьем.
В текущем сезоне Арсен Захарян принял участие в 16 матчах и сумел забить 1 гол. Контракт с ним действует до лета 2029 года, и будущее футболиста еще впереди.