Turinning "Yuventus" klubi bosh murabbiyi Luchano Spalletti jurnalistlar bilan o‘tkazilgan matbuot anjumanida shartnomani uzaytirish bo‘yicha bergan savollarga javob qaytardi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda euro-football.ru ma’lumot berdi. Murabbiy bu masalada haddan tashqari bosim o‘tkazish faqatgina ish jarayoniga xalaqit berishini ta’kidladi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, klub rahbariyati barcha masalalarni sinchiklab o‘rganish uchun yetarli vaqtga ega bo‘lishi zarur. Spalletti, shuningdek, hozirgi kunda diqqatini jamoani o‘yinlarga sifatli tayyorlashga qaratganini ta’kidladi.
Uning aytishicha, mavsum davomida hali ko‘plab muhim uchrashuvlar oldinda turibdi. Shu bilan birga, u klubda shartnomasi yakunlanayotgan futbolchilar masalasi ham dolzarbligini eslatdi va bu mavzular rahbariyat uchun ustuvor ahamiyatga ega bo‘lishi mumkinligini qo‘shimcha qildi.
Eslatib o‘tamiz, Luchano Spalletti mavsum davomida Igor Tudor iste’foga chiqarilganidan so‘ng "Yuventus" bosh murabbiyi lavozimini egallagan edi.

Спаллетти: Вопрос контракта требует времени
Главный тренер туринского клуба «Ювентус» Лучано Спаллетти на пресс-конференции ответил на вопросы журналистов о продлении контракта. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщает euro-football.ru. Тренер подчеркнул, что чрезмерное давление в этом вопросе только мешает рабочему процессу.
По его словам, руководство клуба должно иметь достаточно времени для тщательного изучения всех вопросов. Спаллетти также отметил, что в настоящее время сосредоточен на качественной подготовке команды к матчам.
Он заявил, что в течение сезона впереди еще много важных встреч. При этом он напомнил, что вопрос игроков с истекающими контрактами в клубе также актуален и добавил, что эти темы могут иметь приоритетное значение для руководства.
Напомним, что Лучано Спаллетти занял пост главного тренера «Ювентуса» после отставки Игоря Тудора в течение сезона.