Chalov "Kayserispor"da o‘zini ko‘rsatishi kutilmoqda
Moskvaning CSKA futbol klubi sobiq o‘yinchisi Vasiliy Ivanov rossiyalik hujumchi Fyodor Chalovning qishki transfer oynasida Turkiyaning "Kayserispor" jamoasiga o‘tishi bo‘yicha fikrlarini bildirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda euro-football.ru xabar berdi. Ivanovning ta’kidlashicha, Chalov yangi jamoasida o‘z kuchli tomonlarini namoyish qilishi lozim.
Mutaxassisning fikriga ko‘ra, yangi klubga o‘tish futbolchiga yangi motivatsiya va hissiyotlar beradi. Shuningdek, Chalov o‘zining asosiy tarkibda muntazam o‘ynashga loyiq ekanini isbotlash istagida ekanini qayd etdi.
Ivanovning aytishicha, futbolchi uchun bu transfer muvaffaqiyatli kechadi va u yangi muhitga tezda moslashadi. Ma’lumotlarga ko‘ra, "Kayserispor" Chalovni joriy mavsum oxirigacha Gretsiyaning PAOK klubidan ijaraga olgan.
Chalov PAOK tarkibida 64 uchrashuvda maydonga tushib, 8 ta gol urgan va yana 8 ta golli uzatma amalga oshirgan. Mutaxassislar uning Turkiyada yaxshi o‘yin ko‘rsatishiga umid qilishmoqda.

Чалов ожидается проявить себя в "Кайсериспоре"
Бывший игрок московского футбольного клуба ЦСКА Василий Иванов высказал своё мнение о переходе российского нападающего Фёдора Чалова в турецкий клуб «Кайсериспор» в зимнее трансферное окно. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщает euro-football.ru. По словам Иванова, Чалов должен проявить свои сильные стороны в новой команде.
По мнению специалиста, переход в новый клуб даст футболисту новую мотивацию и эмоции. Также отмечается, что Чалов стремится доказать, что заслуживает регулярной игры в основном составе.
По словам Иванова, этот трансфер будет успешным для футболиста, и он быстро адаптируется к новой среде. Согласно информации, «Кайсериспор» арендовал Чалова у греческого клуба ПАОК до конца текущего сезона.
В составе ПАОК Чалов провёл 64 матча, забил 8 голов и сделал ещё 8 результативных передач. Специалисты надеются, что он покажет хорошую игру в Турции.