PSJ Luis Enrike bilan shartnomani uzaytirmoqchi
Bu haqda Fransiyaning "Lequipe" nashri ma’lumot berdi. Shuningdek, mazkur xabarni euro-football.ru sayti ham tasdiqladi.
Manbalarga ko‘ra, PSJ rahbariyati va Enrike o‘rtasida yangi shartnoma bo‘yicha muzokaralar boshlangan. Unga ko‘ra, tomonlar hamkorlikni 2030 yilning o‘rtalarigacha davom ettirish masalasini muhokama qilmoqda.
Ayni paytda Luis Enrikening amaldagi shartnomasi 2026/2027 yilgi mavsum oxirida o‘z nihoyasiga yetadi. Ma’lumki, o‘tgan mavsumda Luis Enrike boshchiligidagi PSJ klubi o‘z tarixida ilk bor Chempionlar ligasida g‘olib chiqishga muvaffaq bo‘lgan edi.
Bu yutuq klub tarixidagi eng muhim voqealardan biri sifatida qayd etilgan. Hozirda PSJ Fransiya chempionati — Liga 1 turnir jadvalida 48 ochko bilan ikkinchi o‘rinda bormoqda.
Jamoaning navbatdagi uchrashuvi esa "Marsel" klubiga qarshi o‘z maydonida o‘tkazilishi rejalashtirilgan. Bu o‘yin ham PSJ uchun muhim ahamiyatga ega bo‘lishi kutilmoqda.

ПСЖ хочет продлить контракт с Луисом Энрике
Главный тренер парижского клуба ПСЖ Луис Энрике доволен своей работой и планирует предложить ему новый контракт. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщило французское издание "Lequipe". Также данную информацию подтвердил сайт euro-football.ru.
По данным источников, руководство ПСЖ и Энрике начали переговоры о новом контракте. Согласно им, стороны обсуждают продолжение сотрудничества до середины 2030 года.
В настоящее время действующий контракт Луиса Энрике истекает в конце сезона 2026/2027 годов. Известно, что в прошлом сезоне под руководством Луиса Энрике клуб ПСЖ впервые в своей истории сумел выиграть Лигу чемпионов.
Это достижение отмечено как одно из важнейших событий в истории клуба. В настоящее время ПСЖ занимает второе место в турнирной таблице чемпионата Франции — Лиги 1 с 48 очками.
Следующий матч команды запланирован против клуба "Марсель" на своем поле. Ожидается, что эта игра также будет иметь большое значение для ПСЖ.