Shomurodov va Fayzullayev bugun maydonga tushadimi?
Turkiya Superligasining 21-turi doirasida "Eyupspor" jamoasi o‘z maydonida "Istanbul Bashakshehir"ni qabul qiladi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Ushbu uchrashuv oldidan Fanatik nashri ikki jamoaning taxminiy tarkiblarini e’lon qildi. O‘zbek futbol muxlislarini esa ko‘proq Eldor Shomurodovning ushbu o‘yinda qanday ishtirok etishi qiziqtirmoqda.
Ma’lumki, Eldor avvalgi bahsda, ya’ni Turkiya kubogi doirasida "Fatih Karagyumryuk"ga qarshi o‘yinda o‘zini noqulay his qilgani sababli 26-daqiqada maydonni tark etgandi. Ammo bugungi o‘yinda u boshlang‘ich tarkibdan maydonga tushishi kutilmoqda.
Bu, albatta, "Bashakshehir" hujum chizig‘i uchun ham, o‘zbek futbol ishqibozlari uchun ham yaxshi xabar. Shuningdek, yana bir o‘zbek futbolchisi Abbosbek Fayzullayevning ham asosiy tarkibda paydo bo‘lishi ehtimoli katta.
Bu esa "Bashakshehir" jamoasi uchun hujum chizig‘ida tezlik va kreativlikni oshirish imkonini beradi. Fanatik tomonidan e’lon qilingan taxminiy tarkiblarga ko‘ra, "Eyupspor" safida Jankat, Talha, Onguyene, Mendi, Umut Merash, Tashqin, Torres, Emre, Baran Ali, Pintor va Umut Bozok maydonga tushishi kutilmoqda.
"Bashakshehir" tarkibida esa Muhammad, O‘mer Ali, Duarte, Opoku, Operi, Umut Gyunesh, Kemen, Fayzullayev, Shomurodov, Xarit va Selke o‘ynashi mumkin. Qisqacha aytganda, bugungi bahsda "Bashakshehir"ning asosiy e’tibori markazdagi nazorat va oldinda tezkor hujumlarga qaratiladi.
Eldor Shomurodov va Abbosbek Fayzullayevning ishtiroki esa o‘yinga yanada qiziq tus berishi shubhasiz. Ma’lumot o‘rnida, uchrashuv Toshkent vaqti bilan soat 16:30da boshlanadi.
Muxlislar uchun esa bu o‘yin ikki o‘zbek futbolchisining maydondagi ishtiroki bilan alohida qiziqarlidir. Manba: Fanatik nashri.

Шомуродов и Файзуллаев сегодня выйдут на поле?
В рамках 21-го тура Суперлиги Турции команда "Эйюпспор" примет на своем поле "Стамбул Башакшехир". Об этом сообщает Zamin.uz.
Перед этой встречей издание Fanatik опубликовало предполагаемые составы обеих команд. Узбекских футбольных болельщиков больше всего интересует, как в этой игре проявит себя Элдор Шомуродов.
Известно, что Элдор в предыдущем матче, в рамках Кубка Турции против "Фатих Карагюмрюк", покинул поле на 26-й минуте из-за плохого самочувствия. Однако в сегодняшней игре ожидается, что он выйдет в стартовом составе.
Это, безусловно, хорошая новость как для атакующей линии "Башакшехира", так и для узбекских футбольных поклонников. Также высока вероятность появления в основном составе еще одного узбекского футболиста — Аббосбека Файзуллаева.
Это позволит команде "Башакшехир" повысить скорость и креативность в атаке. Согласно предполагаемым составам, опубликованным Fanatik, в составе "Эйюпспора" ожидаются на поле Джанкат, Талха, Онгуене, Менди, Умут Мераш, Ташкин, Торрес, Эмре, Баран Али, Пинтор и Умут Бозок.
В составе "Башакшехира" могут сыграть Мухаммад, Омер Али, Дуарте, Опоку, Оперри, Умут Гюнеш, Кемен, Файзуллаев, Шомуродов, Харит и Сельке. Короче говоря, основное внимание "Башакшехира" в сегодняшнем матче будет сосредоточено на контроле в центре поля и быстрых атаках вперед.
Участие Элдора Шомуродова и Аббосбека Файзуллаева, без сомнения, придаст игре дополнительный интерес. Для справки, матч начнется в 16:30 по ташкентскому времени.
Для болельщиков эта игра особенно интересна участием двух узбекских футболистов на поле. Источник: издание Fanatik.