Sharbonye: Safonov Shevalyega qaraganda ishonchliroq
1998 yilda Fransiya terma jamoasi bilan jahon chempionligini qo‘lga kiritgan Lionel Sharbonye Rossiya terma jamoasi darvozaboni Matvey Safonov va Fransiyaning "PSJ" klubi posboni Lyuka Shevalyeni taqqosladi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
U Safonovni ishonchliroq darvozabon sifatida baholadi. Bu haqda euro-football.ru ma’lum qildi.
Sharbonyenning ta’kidlashicha, Safonov hozirgi paytda o‘zining o‘yini bilan ko‘proq ishonch uyg‘otmoqda. U jarima maydonida o‘zini erkin tutadi va darvoza chizig‘ida balandroq o‘ynaydi.
Shuningdek, uning xarizmasi darvozani nazariy jihatdan "kichraytirib" ko‘rsatishga yordam beradi. Ushbu fikrlar RMC Sport tomonidan keltirildi.
Mazkur voqealar fonida 8 fevral kuni "PSJ" o‘z maydonida "Marsel" klubini qabul qiladi. Agar parijliklar ushbu uchrashuvda g‘alaba qozonsa, ular Fransiya chempionati – Liga 1da yana peshqadamlikni qo‘lga kiritishlari mumkin.

Шарбонье: Надежнее, чем Сафонов Шевалье
Лионель Шарбонье, ставший чемпионом мира в 1998 году в составе сборной Франции, сравнил вратаря сборной России Матвея Сафонова и голкипера французского клуба "ПСЖ" Лукаса Шевалье. Об этом сообщает Zamin.uz.
Он оценил Сафонова как более надежного вратаря. Об этом сообщил euro-football.ru.
По словам Шарбонье, Сафонов в настоящее время вызывает больше доверия своей игрой. Он уверенно действует в штрафной площади и играет выше на линии ворот.
Кроме того, его харизма помогает визуально "уменьшать" ворота с теоретической точки зрения. Эти мысли были приведены RMC Sport.
На фоне этих событий 8 февраля "ПСЖ" примет на своем поле клуб "Марсель". Если парижане одержат победу в этой встрече, они смогут вновь возглавить чемпионат Франции – Лигу 1.