Ushbu lavozimga Marselo Delgado saylandi. U klub prezidenti Xuan Rikelme bilan yaqin hamkorlikda ishlaydi.
Ma’lumki, Rikelme avval “Barselona” jamoasida ham faoliyat olib borgan. Bu haqda euro-football.ru sayti xabar berdi.
Klubning asosiy maqsadi tarkibni kuchaytirish bo‘lib, Delgado va Rikelme oldida transferlar bo‘yicha muhim vazifalar turibdi. Tez orada jamoaga yangi futbolchilarni jalb qilish rejalashtirilgan.
Marselo Delgado futbolchilik faoliyatida ham yuksak natijalarga erishgan. U 1995–2002 yillarda Argentina milliy terma jamoasida 18 ta o‘yin o‘tkazgan va 1998 yilgi jahon chempionatida qatnashgan.
Shuningdek, 2003 yilda Libertadores kubogining eng yaxshi to‘purari sifatida tan olingan. Bu unvonni u braziliyalik Rikardo Oliveyra bilan birga bo‘lishgan.
Delgado o‘z tajribasi va mahorati bilan “Boka Xuniors”ning muvaffaqiyatiga hissa qo‘shishi kutilmoqda. Klubning oldiga qo‘yilgan strategik maqsadlarni amalga oshirishda uning roli muhim bo‘lishi aniq.

Один из известных футбольных клубов Аргентины «Бока Хуниорс» назначил нового спортивного директора. Об этом сообщает Zamin.uz.
На эту должность был выбран Марсело Дельгадо. Он будет тесно сотрудничать с президентом клуба Хуаном Рикельме.
Известно, что Рикельме ранее также работал в команде «Барселона». Об этом сообщает сайт euro-football.ru.
Основная цель клуба — усиление состава, и перед Дельгадо и Рикельме стоят важные задачи по трансферам. В ближайшее время планируется привлечение новых футболистов в команду.
Марсело Дельгадо также добился высоких результатов в своей игровой карьере. В период с 1995 по 2002 год он провел 18 матчей за национальную сборную Аргентины и участвовал в чемпионате мира 1998 года.
Кроме того, в 2003 году он был признан лучшим бомбардиром Кубка Либертадорес. Этот титул он разделил с бразильцем Рикардо Оливейрой.
Ожидается, что Дельгадо своим опытом и мастерством внесет вклад в успех «Бока Хуниорс». Его роль в реализации стратегических целей клуба будет значительной.