«Parma» so‘nggi daqiqalarda «Bolonya»ni mag‘lub etdi
A Seriyaning 24-turida «Bolonya» o‘z maydonida «Parma»ni qabul qildi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Uchrashuv davomida «Bolonya» deyarli bir yarim taymni bir futbolchi kam tarkibda o‘tkazdi. Shunga qaramay, mezbonlar sakkiz marta zarba berdi, ammo faqat bittasi darvozaga aniq bordi.
«Parma» esa son jihatdan ustun bo‘lsa-da, hujumlarni samarali yakunlay olmadi. Mehmonlar faqat ikki marta xavfli vaziyat yaratishga muvaffaq bo‘ldi.
Bu haqda euro-football.ru xabar bermoqda. Uchrashuvning 18-daqiqasida «Parma» futbolchisi Mandela Keyta raqib jarima maydoni yaqinida yiqitildi.
Bu holatdan so‘ng hakam Tommazo Pobegani ogohlantirdi. Biroq VAR orqali epizod qayta ko‘rib chiqilgach, hakam qarorini o‘zgartirib, Pobegani maydondan chetlatdi.
69-daqiqada to‘p «Bolonya» himoyachisi Santiya’go Kastroga tegib darvoza chizig‘ini kesib o‘tdi, ammo uzoq tekshiruvdan so‘ng gol ofsayd sababli bekor qilindi. 79-daqiqada esa mehmonlar ham bir futbolchidan ayrildi.
Mariano Troylo ikkinchi sariq kartochkasini olib, maydonni tark etdi. O‘yinning qo‘shimcha daqiqalarida «Parma» futbolchisi Kristian Ordon’yes uzoq masofadan aniq zarba yo‘llab, mehmonlarga g‘alaba keltirdi.
O‘yin 0:1 hisobida yakunlandi. Mazkur natijadan so‘ng «Bolonya» ketma-ket to‘rtinchi mag‘lubiyatini qabul qilib, turnir jadvalida 10-o‘rinda qoldi.

«Парма» победила «Болонью» в последние минуты
В ходе матча «Болонья» почти полтора тайма играла в меньшинстве. Несмотря на это, хозяева нанесли восемь ударов, но только один из них был точным по воротам.
«Парма», хотя и имела численное преимущество, не смогла эффективно завершить атаки. Гости создали лишь два опасных момента.
Об этом сообщает euro-football.ru. На 18-й минуте игрок «Пармы» Мандела Кейта был сбит вблизи штрафной соперника.
После этого судья Томмазо Побегани сделал предупреждение. Однако после просмотра эпизода с помощью VAR судья изменил решение и удалил Побегани с поля.
На 69-й минуте мяч коснулся защитника «Болоньи» Сантьяго Кастро и пересек линию ворот, но после долгой проверки гол был отменен из-за офсайда. На 79-й минуте гости также остались в меньшинстве.
Мариано Тройло получил вторую желтую карточку и покинул поле. В добавленное время игрок «Пармы» Кристиан Ордоньес нанес точный удар с большого расстояния, принесший гостям победу.
Матч завершился со счетом 0:1. После этого результата «Болонья» потерпела четвертое поражение подряд и осталась на 10-м месте в турнирной таблице.