Marcelo Delgado “Boka Xuniors” sport direktori bo‘ldi
Endi bu vazifani Marcelo Delgado bajaradi. U klub prezidenti Xuan Rikelme bilan hamkorlikda ishlaydi.
Bu haqda euro-football.ru sayti ma’lum qilmoqda. Klub rahbariyati jamoaning tarkibini zudlik bilan kuchaytirish zarurligini ta’kidlamoqda.
Ushbu masalada tezkor qarorlar qabul qilish muhim vazifalardan biri sifatida belgilangan. Bu, ayniqsa, klubning kelgusi mavsumlardagi muvaffaqiyatlari uchun muhim sanaladi.
Marcelo Delgado futbolchilik faoliyati davomida yuqori darajadagi o‘yinlari bilan tanilgan. U 1995–2002 yillar davomida Argentina terma jamoasi safida 18 ta o‘yin o‘tkazgan va 1998 yilgi jahon chempionatida ham ishtirok etgan.
Shuningdek, u 2003 yilda Libertadores Kubogida eng yaxshi to‘purar sifatida tan olingan. Ushbu natijaga u “Santos” klubi hujumchisi Rikardo Oliveyra bilan birgalikda erishgan.
Delgadoning yangi lavozimdagi faoliyati klub uchun yangi imkoniyatlar ochishi kutilmoqda. Uning boy tajribasi va professional yondashuvi “Boka Xuniors”ning muvaffaqiyatli kelajagini ta’minlashga xizmat qiladi.

Аргентинский футбольный клуб «Бока Хуниорс» официально объявил новое назначение на должность спортивного директора. Об этом сообщает Zamin.uz.
Теперь эту должность занимает Марсело Дельгадо. Он будет работать в сотрудничестве с президентом клуба Хуаном Рикельме.
Об этом сообщает сайт euro-football.ru. Руководство клуба подчеркивает необходимость срочного усиления состава команды.
В этом вопросе принятие оперативных решений определено как одна из важных задач. Это особенно важно для успехов клуба в предстоящих сезонах.
Во время своей футбольной карьеры Марсело Дельгадо был известен своими высококлассными выступлениями. В период с 1995 по 2002 год он провел 18 матчей за сборную Аргентины и участвовал в чемпионате мира 1998 года.
Кроме того, в 2003 году он был признан лучшим бомбардиром Кубка Либертадорес. Этот результат он достиг вместе с нападающим клуба «Сантос» Рикардо Оливейрой.
Ожидается, что деятельность Дельгадо на новой должности откроет новые возможности для клуба. Его богатый опыт и профессиональный подход будут способствовать обеспечению успешного будущего «Бока Хуниорс».