Brel Embolo avtomobilini o‘g‘irlashga urinishdi
Futbolchining avtomobili noma’lum shaxslar tomonidan o‘g‘irlashga urinish holati qayd etilgan. Ushbu voqea haqida euro-football.ru sayti xabar berdi.
Fransiyaning Le Parisien nashri ma’lumotiga ko‘ra, hodisa 7-fevral kuni sodir bo‘lgan. Jinoyatchilar futbolchining bir necha yuz ming yevroga baholanadigan mashinasini olib qochmoqchi bo‘lishgan.
Ammo ularning rejalari amalga oshmagan. Embolo politsiyaga murojaat chog‘ida, bundan avval ham, ya’ni to‘rt kun oldin shunga o‘xshash hodisa yuz berganini ma’lum qilgan.
Ma’lumot uchun, 28 yoshli Brel Embolo joriy mavsumda barcha musobaqalarda jami 21 o‘yinda ishtirok etgan. U mazkur o‘yinlarda 7 ta gol urib, 2 ta golli uzatma amalga oshirgan.

Брел Эмболо попытались угнать автомобиль
Нападающий сборной Швейцарии и французского клуба «Ренн» Брель Эмболо недавно обратился в правоохранительные органы. Об этом сообщил Zamin.uz.
Зафиксирован случай попытки угона автомобиля футболиста неизвестными лицами. Об этом сообщает сайт euro-football.ru.
По данным французского издания Le Parisien, инцидент произошёл 7 февраля. Преступники пытались похитить машину футболиста, стоимость которой оценивается в несколько сотен тысяч евро.
Однако их планы не осуществились. При обращении в полицию Эмболо сообщил, что ранее, а именно четыре дня назад, произошёл похожий случай.
Для справки, 28-летний Брель Эмболо в текущем сезоне принял участие в 21 матче во всех соревнованиях. В этих играх он забил 7 голов и сделал 2 результативные передачи.