Marselo Delgado «Boka Huniors» sport direktori bo‘ldi
U klub prezidenti Xuan Rikelme bilan yaqin hamkorlikda ishlashi rejalashtirilgan. Ma’lumotlarga ko‘ra, jamoa tarkibini tez fursatda kuchaytirish zarurati mavjud va klub rahbariyati bu borada faol ish olib borishi kutilmoqda.
Bu haqda euro-football.ru sayti xabar berdi. Marselo Delgado futbolchilik davrida ham katta tajribaga ega bo‘lgan.
U 1995–2002 yillar davomida Argentina terma jamoasi tarkibida 18 marta maydonga tushgan va 1998 yilgi jahon chempionatida qatnashgan. Shuningdek, 2003 yilda Libertadores kubogida eng yaxshi to‘purar unvoniga sazovor bo‘lgan.
U braziliyalik hujumchi Rikardo Oliveyra bilan birgalikda ushbu mukofotni qo‘lga kiritgan. Yangi sport direktorining tayinlanishi «Boka Huniors»ning kelgusi muvaffaqiyatlari uchun muhim qadam bo‘lishi kutilmoqda.

Официально сообщено о назначении Марсело Дельгадо на должность спортивного директора известного аргентинского футбольного клуба «Бока Хуниорс». Об этом сообщает Zamin.uz.
Планируется, что он будет тесно сотрудничать с президентом клуба Хуаном Рикельме. По данным, существует необходимость в скорейшем усилении состава команды, и руководство клуба ожидается активная работа в этом направлении.
Об этом сообщает сайт euro-football.ru. Марсело Дельгадо обладает большим опытом и в качестве футболиста.
В период с 1995 по 2002 год он провёл 18 матчей за сборную Аргентины и участвовал в чемпионате мира 1998 года. Также в 2003 году он стал лучшим бомбардиром Кубка Либертадорес.
Он разделил эту награду вместе с бразильским нападающим Рикардо Оливейрой. Назначение нового спортивного директора ожидается важным шагом для будущих успехов «Бока Хуниорс».