Italiya A Seriyasining 24-turida “Inter” va “Sassuolo” jamoalari o‘zaro uchrashuv o‘tkazadi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Mazkur o‘yin yakshanba kuni kechki soat 22:00 da (Toshkent vaqti bilan) boshlanishi rejalashtirilgan. Milanliklar bosh murabbiyi Kristian Kivu mazkur bahs uchun asosiy tarkibni e’lon qildi.
Tarkib quyidagi futbolchilardan iborat: darvozabon – Zommer, himoyachilar – Bissekk, Akandji, Bastoni va Dimarko, yarim himoyachilar – Enrike, Suchich, Zelinski va Mxitaryan, hujum chizig‘ida esa Tyuram hamda Lautaro Martinez maydonga tushadi. “Inter” jamoasi hozirda A Seriya turnir jadvalida birinchi o‘rinni egallab turibdi.
Ularning yaqin ta’qibchisi “Milan” jamoasi bo‘lib, qo‘shnilaridan besh ochko orqada bormoqda. Ushbu uchrashuv jamoa uchun muhim ahamiyatga ega, chunki g‘alaba ular yetakchilikni mustahkamlashiga yordam beradi.

“Интер” – “Сассуоло”: состав миланцев объявлен
В 24-м туре Серии А Италии команды «Интер» и «Сассуоло» проведут очную встречу. Об этом сообщает Zamin.uz.
Матч запланирован на воскресенье в 22:00 по ташкентскому времени. Главный тренер миланцев Кристиан Киву объявил основной состав на эту игру.
В состав вошли следующие футболисты: вратарь – Зоммер, защитники – Биссек, Аканджи, Бастони и Димарко, полузащитники – Энрике, Сучич, Зелински и Мхитарян, в атаке выйдут Тюрам и Лаутаро Мартинес. Команда «Интер» в настоящее время занимает первое место в турнирной таблице Серии А.
Их ближайший преследователь – команда «Милан», которая отстает от соседей на пять очков. Эта встреча имеет большое значение для команды, так как победа поможет укрепить лидерство.
Есть возможность следить за игрой в текстовой трансляции. Информация взята с сайта euro-football.ru.