Pochettino: "Tottenhem" maqsadlari yuqoriroq bo‘lishi kerak
"Tottenhem" futbol klubining sobiq bosh murabbiyi Mauricio Pochettino jamoaning hozirgi holati va duch kelayotgan muammolari haqida fikr bildirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda euro-football.ru xabar berdi. Angliya Premer-ligasida 25-turdan so‘ng "Tottenhem" turnir jadvalida 15-o‘rinni egallab turibdi.
O‘tgan mavsumda esa jamoa 17-o‘rinda yakunlagan bo‘lsa-da, Yevropa ligasida g‘olib chiqishga muvaffaq bo‘lgan edi. Pochettino o‘z bayonotida Yevropa ligasidagi sovrinni ijobiy baholar ekan, klubning maqsadlari bundan yuqori bo‘lishi lozimligini ta’kidladi.
Uning fikricha, "Tottenhem" muntazam ravishda Chempionlar ligasida qatnashishi va yuqori natijalar uchun kurashishi kerak. Jamoa muxlislari ham "shporlar"dan Premer-liga va Chempionlar ligasida chempionlik uchun raqobat qilishni kutayotganini qayd etdi.
Ushbu fikrlar The Spurs Express nashrida keltirilgan. Eslatib o‘tamiz, argentinalik murabbiy Mauricio Pochettino "Tottenhem"ni 2014 yildan 2019 yilgacha boshqargan.
Shu davr mobaynida jamoa bir necha marta yuqori o‘rinlar uchun kurash olib bordi va xalqaro turnirlarda ham o‘zini ko‘rsatdi.

Почеттино: Цели "Тоттенхэма" должны быть выше
Бывший главный тренер футбольного клуба "Тоттенхэм" Маурисио Почеттино высказался о текущем положении команды и проблемах, с которыми она сталкивается. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщает euro-football.ru. После 25-го тура Английской Премьер-лиги "Тоттенхэм" занимает 15-е место в турнирной таблице.
Хотя в прошлом сезоне команда завершила на 17-м месте, она сумела выиграть Лигу Европы. В своем заявлении Почеттино положительно оценил победу в Лиге Европы, подчеркнув, что цели клуба должны быть выше.
По его мнению, "Тоттенхэм" должен регулярно участвовать в Лиге чемпионов и бороться за высокие результаты. Также он отметил, что болельщики команды ожидают от "шпор" конкуренции за чемпионство в Премьер-лиге и Лиге чемпионов.
Эти мысли приведены в издании The Spurs Express. Напомним, что аргентинский тренер Маурисио Почеттино руководил "Тоттенхэмом" с 2014 по 2019 год.
За это время команда несколько раз боролась за высокие места и проявила себя на международных турнирах.