Luis Enrike: PSJ darvozabonlari o‘rtasida sog‘lom raqobat bor
PSJ bosh murabbiyi Luis Enrike jamoada darvozabonlar o‘rtasida birinchi raqamli darvozabon bo‘lish uchun kechayotgan raqobat haqida o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda euro-football.ru xabar berdi. Yakshanba kuni Fransiya chempionatining navbatdagi turida PSJ “Marsel” jamoasiga qarshi maydonga tushdi.
Ushbu bahsda parijliklar darvozasini rossiyalik darvozabon Matvey Safonov qo‘riqladi. U uchta zarbani muvaffaqiyatli qaytarib, darvozani daxlsiz saqlashga erishdi.
Natijada PSJ 5:0 hisobida yirik g‘alabaga erishdi. Ayni vaqtda boshqa darvozabon Lyuka Shevale o‘yinni zaxirada kuzatdi.
Luis Enrike o‘zining darvozabonlaridan mamnun ekanini bildirdi. “Menga omad kulib boqdi: menda uch nafar yuqori saviyadagi darvozabon bor.
Ularning har biri nafaqat shaxsiy mahorati, balki jamoaviy o‘yin nuqtayi nazaridan ham katta ahamiyatga ega,” — deya uning so‘zlarini FootMercato keltiradi. Joriy mavsumda Matvey Safonov 7 ta o‘yinda maydonga tushib, 5 ta gol o‘tkazib yubordi va 3 ta o‘yinni “quruq” hisobda yakunlashga muvaffaq bo‘ldi.

Луис Энрике: Вратари ПСЖ имеют здоровую конкуренцию
Главный тренер ПСЖ Луис Энрике поделился своими мыслями о конкуренции между вратарями команды за статус первого номера. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщает euro-football.ru. В воскресенье в очередном туре чемпионата Франции ПСЖ вышел на поле против команды «Марсель».
В этом матче ворота парижан защищал российский вратарь Матвей Сафонов. Он успешно отразил три удара и сумел сохранить свои ворота в неприкосновенности.
В итоге ПСЖ одержал крупную победу со счётом 5:0. В это время другой вратарь Лука Шеваль наблюдал за игрой с скамейки запасных.
Луис Энрике выразил удовлетворение своими вратарями. «Мне улыбнулась удача: у меня есть три вратаря высокого уровня.
Каждый из них важен не только с точки зрения личного мастерства, но и с точки зрения командной игры», — приводит его слова FootMercato. В текущем сезоне Матвей Сафонов сыграл в 7 матчах, пропустил 5 голов и сумел завершить 3 игры с «сухим» счётом.