«Liverpul» so‘nggi daqiqalarda «Siti»ga yutqazdi
Angliya Premyer-ligasining navbatdagi turida «Liverpul» jamoasi o‘z maydoni — «Enfild» stadionida «Manchester Siti»ga qarshi o‘yin olib bordi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Uchrashuvda dastlab mezbonlar hisobni ochib, 74-daqiqada oldinga chiqib olishga muvaffaq bo‘ldi. Biroq jamoa o‘z ustunligini uzoq saqlab qola olmadi.
83-daqiqadan keyin «Manchester Siti» ketma-ket ikkita gol urib, «Liverpul»ni mag‘lubiyatga uchratdi. Mazkur o‘yindan so‘ng qiziqarli statistik ma’lumot qayd etildi.
«Liverpul» klubi o‘z tarixida ilk bor APLda «Enfild» stadionida o‘yin so‘ngiga yaqin hisobda oldinda bo‘lib, yakunda mag‘lubiyatga uchradi. Ayniqsa, bunday holat so‘nggi yetti daqiqada yuz bergani bilan ajralib turadi.
Bu mersisaydliklar uchun kutilmagan va noxush voqea bo‘ldi. Mag‘lubiyat natijasida «Liverpul» jamoasi turnir jadvalida pasayib, 6-o‘ringa tushib ketdi.
Jamoa bosh murabbiyi Arne Slot uchun bu holat jamoa natijalarini qayta ko‘rib chiqishni talab etadigan jiddiy ogohlantirish bo‘ldi. Manba: euro-football.ru.

«Ливерпуль» проиграл «Сити» в последние минуты
В очередном туре Английской Премьер-лиги команда «Ливерпуль» провела матч на своём поле — стадионе «Энфилд» против «Манчестер Сити». Об этом сообщает Zamin.uz.
Встреча началась с того, что хозяева открыли счёт и на 74-й минуте вышли вперёд. Однако команде не удалось долго удерживать своё преимущество.
После 83-й минуты «Манчестер Сити» забил подряд два гола и одержал победу над «Ливерпулем». По итогам этой игры были зафиксированы интересные статистические данные.
Клуб «Ливерпуль» впервые в своей истории в АПЛ на стадионе «Энфилд» в конце матча лидировал в счёте, но в итоге потерпел поражение. Особенно примечательно, что такое произошло в последние семь минут игры.
Это стало неожиданным и неприятным событием для мерсисайдцев. В результате поражения команда «Ливерпуль» опустилась в турнирной таблице на 6-е место.
Для главного тренера команды Арне Слота эта ситуация стала серьёзным предупреждением, требующим пересмотра результатов команды. Источник: euro-football.ru.