"Al-Nasr" futbol klubida Krishtianu Ronaldu bilan bog‘liq vaziyat jamoa bosh murabbiyi Jorje Jezushning kelajagiga bevosita ta’sir qilishi mumkin. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda euro-football.ru xabar bermoqda. Ma’lum bo‘lishicha, portugaliyalik murabbiy "Al-Nasr" bilan shartnoma tuzishda vatandoshi Krishtianu Ronalduning jamoada o‘ynayotganini inobatga olgan.
Ammo hozirda 41 yoshli hujumchi jamoaning o‘yinlarida ishtirok etmayotgani va yozda klubni tark etishi ehtimoli haqida xabarlar tarqalmoqda. Saudiya Arabistonining mahalliy ommaviy axborot vositalariga ko‘ra, Jezush Ronaldu bilan bog‘liq masala hal bo‘lmaguncha yangi shartnoma bo‘yicha muzokaralarni boshlashni istamayotganini bildirgan.

Роналду влияет на решение Жезуша о будущем
Ситуация с Криштиану Роналду в футбольном клубе "Аль-Наср" может напрямую повлиять на будущее главного тренера команды Жорже Жезуша. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщает euro-football.ru. Известно, что португальский тренер при заключении контракта с "Аль-Насром" учитывал, что его соотечественник Криштиану Роналду играет в команде.
Однако сейчас ходят слухи о том, что 41-летний нападающий не участвует в матчах команды и возможно покинет клуб летом. По данным местных СМИ Саудовской Аравии, Жезуш заявил, что не хочет начинать переговоры по новому контракту, пока не будет решён вопрос с Роналду.
Действующий контракт 71-летнего тренера заканчивается в конце сезона. Напомним, что Жорже Жезуш был назначен главным тренером "Аль-Насра" в июле 2025 года.