Ademola Lukman "Atletiko"ga o‘tdi: 35 mln yevro!
Sankt-Peterburgning "Zenit" jamoasida o‘ynagan sobiq futbolchi Aleksey Gasilin nigeriyalik hujumchi Ademola Lukmanning "Atalanta" klubini tark etishi yuzasidan o‘z fikrini bildirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
28 yoshli futbolchi faoliyatini Madridning "Atletiko" jamoasida davom ettiradi. Bu haqda euro-football.ru xabar berdi.
Gasilinning so‘zlariga ko‘ra, Lukman hali ham yaxshi sport formasida va o‘ynashni davom ettirishga tayyor. U yetakchi futbolchi sifatida o‘zini ko‘rsata oladi.
"Atalanta" uchun bu yo‘qotish bo‘lmasligi mumkin, ammo Lukman uchun bu yangi imkoniyat va katta muvaffaqiyat, – dedi Gasilin "Match TV" telekanali orqali bergan intervyusida. Ademola Lukman "Atletiko" bilan 2030 yilning o‘rtalarigacha mo‘ljallangan shartnoma imzoladi.
Transfer uchun Madrid klubi "Atalanta"ga 35 million yevro to‘lagan. Joriy mavsumda Lukman A Seriyasida 12 ta o‘yinda maydonga tushib, 2 ta gol kiritishga muvaffaq bo‘ldi.

Адемола Лукман перешёл в "Атлетико": 35 млн евро!
Бывший футболист петербургского «Зенита» Алексей Гасилин высказался по поводу ухода нигерийского нападающего Адемолы Лукмана из клуба «Аталанта». Об этом сообщает Zamin.uz.
28-летний футболист продолжит карьеру в мадридском «Атлетико». Об этом сообщает euro-football.ru.
По словам Гасилина, Лукман всё ещё находится в хорошей спортивной форме и готов продолжать играть. Он может проявить себя как ведущий футболист.
«Для «Аталанты» это может не стать большой потерей, но для Лукмана это новая возможность и большой успех», — сказал Гасилин в интервью телеканалу «Матч ТВ». Адемола Лукман подписал контракт с «Атлетико», рассчитанный до середины 2030 года.
За трансфер мадридский клуб заплатил «Аталанте» 35 миллионов евро. В текущем сезоне Лукман провёл 12 матчей в Серии А и забил 2 гола.