Madridning "Real" klubi va Germaniya terma jamoasining sobiq futbolchisi Toni Kroos Krishtianu Ronalduning Saudiya Arabistoni chempionatidagi vaziyati haqida fikr bildirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Ma’lum qilinishicha, Ronalduning transfer siyosatidan norozi bo‘lgani sababli u "Al-Nasr" klubining so‘nggi o‘yinlarida maydonga tushmagan. Bu haqda euro-football.ru xabar berdi.
Toni Kroos o‘z podkastida Saudiya chempionati Ronalduning kelishidan avval keng ommaga deyarli tanish bo‘lmaganini aytdi. Uning fikricha, hozirda ligadagi ayrim munosabatlar Ronaldudek taniqli futbolchiga nisbatan hurmatsizlik sifatida ko‘rinmoqda.
Kroosning so‘zlariga ko‘ra, agar Krishtianu bu ligani tark etsa, musobaqaga bo‘lgan qiziqish sezilarli darajada pasayishi mumkin. Eslatib o‘tamiz, Krishtianu Ronaldu 2023 yil qishida "Al-Nasr" klubiga qo‘shilgan edi.
Uning klub bilan tuzilgan shartnomasi 2027 yil iyun oyiga qadar amal qiladi. Ronalduning transfer qiymati 12 million yevroga baholanmoqda.

Тони Кроос: В Саудовской Аравии не хватает уважения к Роналду
Бывший футболист мадридского "Реала" и сборной Германии Тони Кроос высказался о ситуации Криштиану Роналду в чемпионате Саудовской Аравии. Об этом сообщает Zamin.uz.
Сообщается, что Роналду не выходил на поле в последних матчах клуба "Аль-Наср" из-за недовольства трансферной политикой. Об этом сообщает euro-football.ru.
Тони Кроос в своём подкасте отметил, что до прихода Роналду чемпионат Саудовской Аравии был практически неизвестен широкой публике. По его мнению, в настоящее время некоторые отношения в лиге выглядят как неуважение к такому известному футболисту, как Роналду.
По словам Крооса, если Криштиану покинет эту лигу, интерес к соревнованию может значительно снизиться. Напомним, что Криштиану Роналду присоединился к клубу "Аль-Наср" зимой 2023 года.
Его контракт с клубом действует до июня 2027 года. Трансферная стоимость Роналду оценивается в 12 миллионов евро.