Andreasyan: Zaharyan jarohatlar sabab barqaror o‘ynay olmayapti
Taniqli rejissyor Sarik Andreasyan «Real Sosyedad» jamoasida to‘p surayotgan yarimhimoyachi Arsen Zaharyan haqida fikr bildirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
U futbolchining jarohatlar sababli barqaror o‘yin amaliyotiga ega bo‘lishi qiyinligini ta’kidladi. Bu haqda euro-football.ru xabar berdi.
Andreasyan o‘z intervyusida Zaharyanning tez-tez jarohat olib, muntazam maydonga tusha olmayotganini qayd etdi. Uning fikricha, bunday vaziyatda sabrli bo‘lish zarur, chunki futbolchiga imkoniyat yaratilsa, u o‘zini ko‘rsatib, yaxshi sport formasiga qaytishi mumkin.
22 yoshli Arsen Zaharyan 2023-yil yozida Moskvaning «Dinamo» klubidan «Real Sosyedad»ga transfer qilingan edi. Joriy mavsumda u jamoasi safida barcha musobaqalarni hisobga olganda 16 ta o‘yinda maydonga tushib, 1 ta gol urishga muvaffaq bo‘ldi.
Futbolchining ispan klubidagi shartnomasi 2029-yilning o‘rtalarigacha amal qiladi. Shu bilan birga, 11-fevral kuni «Real Sosyedad» Ispaniya Kubogi yarim finalida «Atletik» klubiga qarshi o‘ynaydi.
Uchrashuv Toshkent vaqti bilan soat 01:00 da boshlanishi rejalashtirilgan. Zaharyanning ushbu o‘yinda qatnashishi futbol muxlislarining e’tibor markazida bo‘lmoqda.

Andreasyan: Захарян из-за травм не может играть стабильно
Известный режиссер Сарик Андреасян высказался о полузащитнике Арсене Захаряне, который выступает за команду «Реал Сосьедад». Об этом сообщает Zamin.uz.
Он подчеркнул, что футболисту из-за травм сложно иметь стабильную игровую практику. Об этом сообщает euro-football.ru.
В своем интервью Андреасян отметил, что Захарян часто получает травмы и не может регулярно выходить на поле. По его мнению, в такой ситуации необходимо проявлять терпение, так как при предоставлении возможности футболист сможет проявить себя и вернуться в хорошую спортивную форму.
22-летний Арсен Захарян был трансферирован из московского «Динамо» в «Реал Сосьедад» летом 2023 года. В текущем сезоне он сыграл за свою команду во всех турнирах 16 матчей и забил 1 гол.
Контракт футболиста с испанским клубом действует до середины 2029 года. При этом 11 февраля «Реал Сосьедад» сыграет в полуфинале Кубка Испании против клуба «Атлетик».
Матч запланирован на 01:00 по ташкентскому времени. Участие Захаряна в этой игре находится в центре внимания футбольных болельщиков.