"Manchester Siti" hujumchisi Erling Holann Angliya Premer-ligasining so‘nggi turida "Liverpul" yarim himoyachisi Dominik Soboslai maydondan chetlatilgani yuzasidan o‘z fikrini bildirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda euro-football.ru xabar berdi. Angliya chempionatining 25-turida "Manchester Siti" o‘z uyida "Liverpul"ni 2:1 hisobida mag‘lub etdi.
Uchrashuv so‘ngida bahsli vaziyat yuzaga keldi. Raqib hujumchisi Rayan Sherki "Liverpul" darvozasiga gol urdi, biroq VAR tizimi yordamida epizod qayta ko‘rib chiqilgach, gol bekor qilindi.
Sababi, gol ura turib, Soboslai Holannning futbolkasidan tortgani va uning to‘pni darvozaga yo‘naltirishiga xalaqit bergani aniqlandi. Natijada, hakam golni bekor qildi va Soboslaiga qizil kartochka ko‘rsatib, uni maydondan chetlatdi.
Bu holatda hakam "so‘nggi umid" qoidasi asosida qaror chiqardi. O‘yindan keyin Holann mazkur vaziyatga munosabat bildirib, shunday dedi: "Hakam qoidalarga amal qilishi kerak, lekin, rostini aytsam, Dominik Soboslai uchun afsusdaman.
Endi u uchta o‘yinda maydonga tusha olmaydi. Mening fikrimcha, golni hisoblash va qizil kartochka bermaslik mumkin edi.
Hammasi shunchaki edi." Keyingi turda "Manchester Siti" o‘z maydonida "Fulhem"ga qarshi o‘ynaydi, "Liverpul" esa safarda "Sanderlend" bilan bellashadi.

Холанн Собослай прокомментировал красную карточку
Нападающий "Манчестер Сити" Эрлинг Холанн высказался по поводу удаления полузащитника "Ливерпуля" Доминика Собослая в последнем туре Английской Премьер-лиги. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщает euro-football.ru. В 25-м туре чемпионата Англии "Манчестер Сити" на своем поле обыграл "Ливерпуль" со счетом 2:1.
В конце матча возник спорный эпизод. Нападающий соперников Райан Шерки забил гол в ворота "Ливерпуля", однако после просмотра эпизода с помощью системы VAR гол был отменен.
Причиной стало то, что при забивании гола Собослай потянул футболку Холанна и помешал ему направить мяч в ворота. В результате судья отменил гол и показал Собослаю красную карточку, удалив его с поля.
В этой ситуации судья принял решение на основании правила "последней надежды". После матча Холанн прокомментировал данный эпизод, сказав: "Судья должен следовать правилам, но, честно говоря, мне жаль Доминика Собослая.
Теперь он не сможет выйти на поле в трех следующих матчах. По моему мнению, можно было засчитать гол и не показывать красную карточку.
Всё было просто." В следующем туре "Манчестер Сити" сыграет дома с "Фулхэмом", а "Ливерпуль" в гостях встретится с "Сандерлендом".