Bu haqda klubning matbuot xizmati ma’lum qildi. Shuningdek, ushbu xabarni euro-football.ru sayti ham tasdiqlagan.
Tibbiy ko‘rik natijalariga ko‘ra, futbolchining o‘ng sonining yuqori qismidagi mushaklar guruhida yengil jarohat va shish aniqlangan. Klub bayonotiga ko‘ra, Makarovning davolanish jarayoni davom etmoqda.
Hozircha uning maydonga qaytishi uchun aniq muddat belgilanmagan. Denis Makarov "Kayserispor" tarkibida debyut o‘yinini 3-fevral kuni "Galatasaray"ga qarshi o‘tkazgan edi.
Ushbu uchrashuvda "Kayserispor" 0:4 hisobida mag‘lubiyatga uchragan. Klub hozirda turnir jadvalida 17-o‘rinda bormoqda va ligadan tushib ketmaslik uchun kurash olib bormoqda.
Ma’lumot uchun, Makarov ilgari Moskvaning "Dinamo" klubida o‘ynagan va keyinchalik erkin agent sifatida jamoani tark etgan.

Денис Макаров получил травму, срок возвращения на поле неизвестен
Российский полузащитник Денис Макаров, выступающий за турецкий футбольный клуб "Кайсериспор", из-за полученной травмы не сможет выйти на поле в течение неопределённого времени. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщила пресс-служба клуба. Также данную информацию подтвердил сайт euro-football.ru.
По результатам медицинского обследования у футболиста выявлена лёгкая травма и отёк в группе мышц верхней части правого бедра. По заявлению клуба, процесс лечения Макарова продолжается.
Пока точные сроки его возвращения на поле не определены. Денис Макаров дебютировал в составе "Кайсериспора" 3 февраля в матче против "Галатасарая".
В этой встрече "Кайсериспор" потерпел поражение со счётом 0:4. В настоящее время клуб занимает 17-е место в турнирной таблице и борется за сохранение места в лиге.
Для справки, Макаров ранее выступал за московский клуб "Динамо" и впоследствии покинул команду в статусе свободного агента.