8-fevral kuni Fransiya chempionatining 21-turida PSJ jamoasi "Marsel"ni yirik hisobda mag‘lub etdi — 5:0. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Ushbu uchrashuv Parij klubi tarkibiga yaqinda qo‘shilgan Dro Fernandes uchun ham alohida ahamiyatga ega bo‘ldi. U yangi jamoasi safida ilk bor maydonga tushdi.
Bu haqda euro-football.ru xabar berdi. Yarim himoyachi Dro Fernandes o‘yinning 75-daqiqasida Senni Meyuly o‘rniga zaxiradan maydonga tushdi.
U qisqa vaqt ichida samarali o‘yin namoyish etdi: 6 ta aniq pas uzatdi, 1 marta raqibini dribling bilan aldadi va 3 marta unga nisbatan qoida buzildi. "O‘z jamoam tarkibida birinchi o‘yinimni o‘tkazganimdan juda mamnunman.
O‘zimni xuddi uyimdagidek his qildim. Barcha ishlar silliq kechishi uchun klub xodimlari va jamoadoshlarimga minnatdorchilik bildiraman.
Stadiondagi muhitni so‘z bilan ifodalash qiyin: bu aqlbovar qilmas darajada edi! Muxlislarga ko‘rsatgan qo‘llab-quvvatlovi uchun rahmat", — dedi Fernandes o‘yindan keyin klub rasmiy saytiga bergan intervyusida.
Ma’lumot uchun, PSJ Dro Fernandesni transfer qilish uchun "Barselona" klubiga 8 million yevro to‘lagan. Futbolchi parijliklar bilan 2030-yilgacha mo‘ljallangan shartnoma imzolagan.

Dro Fernandes впервые вышел на поле в составе PSJ
8 февраля в 21-м туре чемпионата Франции команда ПСЖ крупно обыграла "Марсель" — 5:0. Об этом сообщил Zamin.uz.
Этот матч имел особое значение и для Дро Фернандеша, недавно присоединившегося к парижскому клубу. Он впервые вышел на поле в составе новой команды.
Об этом сообщил euro-football.ru. Полузащитник Дро Фернандеш вышел на поле на 75-й минуте, заменив Сенни Меюля.
Он за короткое время продемонстрировал эффективную игру: сделал 6 точных передач, один раз обвел соперника дриблингом и трижды был нарушен фол против него. "Я очень рад провести свой первый матч в составе своей команды.
Я чувствовал себя как дома. Благодарю сотрудников клуба и своих товарищей по команде за то, что все прошло гладко.
Сложно описать атмосферу на стадионе словами: это было невероятно! Спасибо болельщикам за поддержку", — сказал Фернандеш в интервью официальному сайту клуба после матча.
Для справки, ПСЖ заплатил "Барселоне" 8 миллионов евро за трансфер Дро Фернандеша. Футболист подписал контракт с парижанами до 2030 года.