Bu haqda klubning matbuot xizmati xabar berdi. Ma’lumotlarga ko‘ra, futbolchining o‘ng sonining yuqori qismidagi mushaklar yengil shikastlangan va shish aniqlangan.
Hozirda u davolanish jarayonini o‘tayapti. Denis Makarov "Kayserispor" tarkibida 3-fevral kuni bo‘lib o‘tgan "Galatasaray"ga qarshi o‘yinda debyut qilgan edi.
Ushbu uchrashuv 0:4 hisobida yakunlangan. "Kayserispor" jamoasi ayni paytda turnir jadvalida 17-o‘rinda joylashgan va ligada qolish uchun kurash olib bormoqda.
Eslatib o‘tamiz, Denis Makarov ilgari Moskvaning "Dinamo" klubida o‘ynagan va jamoani erkin agent sifatida tark etgan edi. Hozirda futbolchining qayta maydonga qaytishi uchun qancha vaqt kerak bo‘lishi noma’lum.

Российский полузащитник Денис Макаров, выступающий за турецкий футбольный клуб «Кайсериспор», не сможет выйти на поле на неопределённый срок из-за травмы. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщила пресс-служба клуба. По информации, у футболиста лёгкое повреждение мышц в верхней части правого бедра и обнаружен отёк.
В настоящее время он проходит курс лечения. Денис Макаров дебютировал в составе «Кайсериспора» в матче против «Галатасарая», который состоялся 3 февраля.
Встреча завершилась со счётом 0:4. Команда «Кайсериспор» в данный момент занимает 17-е место в турнирной таблице и борется за сохранение места в лиге.
Напомним, что ранее Денис Макаров выступал за московский клуб «Динамо» и покинул команду в статусе свободного агента. В настоящее время неизвестно, сколько времени потребуется футболисту для возвращения на поле.