Ueyn Runi «Manchester Siti» va «Liverpul» o‘rtasidagi uchrashuvda VAR tufayli bekor qilingan gol haqida o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda euro-football.ru ma’lumot berdi. Uchrashuv davomida Rayan Sherki markaziy doiradan zarba yo‘lladi.
Alisson darvozani tark etgan vaqtda to‘p bo‘sh darvozaga tomon sust harakatlanib bordi. Shu paytda Erling Holann va Dominik Soboslai to‘pga yetib borishga intildi.
Ularning harakatlari davomida bir-birini ushlab qolish holati kuzatildi, ammo to‘p chiziqdan o‘tib bo‘ldi. Shunga qaramay, hakamlar golni hisobga olishmadi.
Ularning fikriga ko‘ra, agar Holannning ushlab qolishi bo‘lmaganida, Soboslai to‘pni qaytarishga ulgurishi mumkin edi. Shuningdek, vaziyat davomida Soboslai jarima maydoni tashqarisida qoidani buzib, «so‘nggi umid» tamoyili asosida qizil kartochka oldi.
Runi BBCga bergan intervyusida ushbu epizod haqida gapirib, «Bu holat go‘yoki qishki Olimpiadada kyorling tomosha qilayotgandek tuyuldi», dedi. Uchrashuv yakunida «Manchester Siti» safarda «Liverpul»ni 2:1 hisobida mag‘lubiyatga uchratdi.

Руни: "Отмена гола напомнила тебе о твоём зрении"
Уэйн Руни высказал своё мнение о голе, отменённом из-за VAR в матче между «Манчестер Сити» и «Ливерпулем». Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщил euro-football.ru. Во время матча Райан Шерки нанес удар из центрального круга.
В то время как Алисон покинул ворота, мяч медленно катился в пустые ворота. В этот момент Эрлинг Холанн и Доминик Собослай пытались добраться до мяча.
В ходе их действий наблюдалось взаимное удержание, однако мяч пересёк линию. Тем не менее, судьи не засчитали гол.
По их мнению, если бы Холанн не удерживал соперника, Собослай мог бы успеть выбить мяч. Также в этой ситуации Собослай нарушил правила за пределами штрафной площади и получил красную карточку по принципу «последней надежды».
Руни в интервью BBC, говоря об этом эпизоде, отметил: «Это было похоже на просмотр керлинга на зимних Олимпийских играх». В конце матча «Манчестер Сити» на выезде обыграл «Ливерпуль» со счётом 2:1.