Bu haqda klubning matbuot xizmati xabar berdi. Shuningdek, mazkur ma’lumotni euro-football.ru sayti ham tasdiqladi.
Klub tomonidan berilgan ma’lumotlarga ko‘ra, tibbiy ko‘rik natijasida futbolchining o‘ng son sohasidagi mushaklar guruhida yengil darajadagi shikastlanish va shish aniqlangan. Hozirda Makarovning sog‘lig‘i tiklanishi uchun zaruriy davolash ishlari olib borilmoqda.
Denis Makarov "Kayserispor" safida 3-fevral kuni "Galatasaray"ga qarshi o‘yinda debyut qilgan edi. Ushbu uchrashuv 0:4 hisobida raqib jamoaning g‘alabasi bilan yakunlandi.
Ayni paytda "Kayserispor" Turkiya chempionati turnir jadvalida 17-o‘rinda bormoqda va ligada qolish uchun kurash olib bormoqda. Ma’lumki, Makarov avvalroq Moskvaning "Dinamo" klubida o‘ynagan va keyinchalik erkin agent sifatida jamoani tark etgan.

Российский полузащитник Денис Макаров, выступающий за турецкий футбольный клуб «Кайсериспор», выбыл из строя на неопределённый срок из-за травмы. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщила пресс-служба клуба. Также данную информацию подтвердил сайт euro-football.ru.
По данным клуба, в результате медицинского обследования у футболиста выявлено лёгкое повреждение и отёк группы мышц правого бедра. В настоящее время проводятся необходимые лечебные процедуры для восстановления здоровья Макарова.
Денис Макаров дебютировал за «Кайсериспор» 3 февраля в матче против «Галатасарая». Встреча завершилась со счётом 0:4 в пользу соперника.
В настоящее время «Кайсериспор» занимает 17-е место в турнирной таблице чемпионата Турции и борется за сохранение места в лиге. Известно, что ранее Макаров выступал за московское «Динамо», а затем покинул команду в статусе свободного агента.