Argentina futbolining mashhur jamoasi "Boka Xuniors" klubi o‘zining yangi sport direktorini rasman e’lon qildi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu lavozimni endilikda Marselo Delgado egallaydi. U klub prezidenti Xuan Rikelme bilan yaqindan hamkorlikda ishlaydi.
Ushbu yangilik haqida euro-football.ru xabar berdi. Klub rahbariyati jamoani qisqa muddat ichida kuchaytirish zarurati borligini ta’kidlamoqda.
Endi Delgado va Rikelme oldida transfer bozorida aniq va samarali qarorlar qabul qilish vazifasi turibdi. Jamoa tarkibini tezkor ravishda mustahkamlash ularning asosiy maqsadi bo‘lib qolmoqda.
Marselo Delgado futbolchi sifatida ham katta tajribaga ega. U 1995–2002 yillar davomida Argentina milliy terma jamoasi safida 18 ta uchrashuvda qatnashgan.
Shuningdek, 1998 yilgi Jahon chempionatida ham ishtirok etgan. 2003 yilda esa Libertadores kubogining eng yaxshi to‘purarlaridan biri sifatida tan olingan.
U bu ko‘rsatkichni "Santos" jamoasi hujumchisi Rikardo Oliveyra bilan bo‘lishib olgan. Delgadoning o‘z faoliyatidagi boy tajribasi va g‘alabalari unga yangi lavozimda ham muvaffaqiyat qozonishiga yordam berishi kutilmoqda.

Известный аргентинский футбольный клуб «Бока Хуниорс» официально объявил о назначении нового спортивного директора. Об этом сообщает Zamin.uz.
Эту должность теперь занимает Марсело Дельгадо. Он будет тесно сотрудничать с президентом клуба Хуаном Рикельме.
Об этом сообщает euro-football.ru. Руководство клуба подчеркивает необходимость усиления команды в кратчайшие сроки.
Теперь перед Дельгадо и Рикельме стоит задача принимать четкие и эффективные решения на трансферном рынке. Быстрое укрепление состава команды остается их главной целью.
Марсело Дельгадо также обладает большим опытом в качестве футболиста. В период с 1995 по 2002 год он провел 18 матчей за сборную Аргентины.
Кроме того, он принимал участие в чемпионате мира 1998 года. В 2003 году он был признан одним из лучших бомбардиров Кубка Либертадорес.
Этот показатель он разделил с нападающим команды «Сантос» Рикардо Оливейрой. Богатый опыт и достижения Дельгадо в карьере, как ожидается, помогут ему добиться успеха и на новой должности.