Ronaldu “An Nasr” mashg‘ulotlariga qaytdi, lekin o‘yinda yo‘q
Krishtianu Ronaldu yana Saudiya Arabistonining “An Nasr” jamoasi tarkibida mashg‘ulotlarga qaytdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Portugaliyalik futbolchi jamoa bilan birgalikda tayyorgarlikni davom ettiryapti. Biroq, yaqin kunlarda bo‘lib o‘tadigan o‘yinda uni maydonda ko‘rish imkoni bo‘lmaydi.
Manbalarning xabar berishicha, 38 yoshli hujumchi Osiyo Chempionlar Ligasi-2 doirasida o‘tkaziladigan “Arkadag‘” jamoasiga qarshi bahsda ishtirok etmaydi. Mazkur uchrashuv 11 fevral kuni bo‘lib o‘tishi rejalashtirilgan.
Biroq Ronalduning maydonga qaytish sanasi taxminan ma’lum: u 14 fevral kuni Saudiya Arabistoni chempionati doirasida “Al Fotih” jamoasiga qarshi o‘yinda jamoasiga yordam berishi kutilmoqda. Shu bilan birga, Ronalduning so‘nggi o‘yinlarni o‘tkazib yuborishiga faqat jismoniy holati emas, boshqa omillar ham sabab bo‘layotgani aytilmoqda.
Jumladan, ayrim manbalar uning Saudiya Arabistoni davlat investitsiya jamg‘armasi (PIF)ning klublarga nisbatan olib borayotgan siyosatidan norozilik bildirayotgani haqida xabar bergan. Shuningdek, “An Nasr” klubida maoshlar bo‘yicha qarzdorlik masalasi ham Ronalduning o‘yinlarda qatnashmasligiga ta’sir qilgani taxmin qilinmoqda.
Xulosa qilib aytganda, Ronalduning bazaga qaytishi jamoa uchun yangi bosqichni boshlab beradi. Endi esa asosiy savol shuki: 14 fevral kuni u maydonga qaytganda, bu oddiy ishtirokmi yoki uning jamoa uchun hali ham muhim o‘yinchi ekanligini ko‘rsatadigan signalmi?

Роналду вернулся к тренировкам "Ан Наср", но отсутствует в игре
Криштиану Роналду вновь вернулся к тренировкам в составе саудовского клуба «Ан-Наср». Об этом сообщает Zamin.uz.
Португальский футболист продолжает подготовку вместе с командой. Однако в ближайшей игре его не будет на поле.
По информации источников, 38-летний нападающий не примет участия в матче против команды «Аркадаг» в рамках второго этапа Лиги чемпионов Азии. Эта встреча запланирована на 11 февраля.
Тем не менее, приблизительная дата возвращения Роналду на поле известна: ожидается, что 14 февраля он поможет своей команде в матче чемпионата Саудовской Аравии против «Аль-Фатих». При этом отмечается, что причиной пропуска последних игр Роналду являются не только физические показатели, но и другие факторы.
В частности, некоторые источники сообщают, что он выражает недовольство политикой Саудовского государственного инвестиционного фонда (PIF) в отношении клубов. Также предполагается, что проблемы с задолженностью по зарплатам в клубе «Ан-Наср» повлияли на участие Роналду в матчах.
Подводя итог, возвращение Роналду в базу открывает новый этап для команды. Теперь главный вопрос: будет ли его выход на поле 14 февраля просто участием или сигналом того, что он по-прежнему важный игрок для команды?