Jikiya: "Turkiyada hammasi joyida, rahmat"
"Antalyaspor" futbol klubi himoyachisi Georgiy Jikiya Turkiyadagi faoliyati haqida qisqacha fikr bildirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
32 yoshli futbolchining izohi "FNL s Ilyovym" telegram-kanalida e’lon qilingan videoda aks etdi. Ushbu ma’lumotni euro-football.ru sayti xabar berdi.
Jikiyaga klubdagi ishlar qanday ketayotgani haqida savol berilganda, u qisqa qilib "Hammasi yaxshi, rahmat," deb javob berdi. Shuningdek, Turkiyadagi sharoitlar haqida so‘ralganda, u jilmayib, "Turkiyada hammasi joyida," dedi.
Ma’lumotlarga ko‘ra, Jikiya 2023 yil yozida "Antalyaspor" safiga qo‘shilgan. U jamoa tarkibida shu kungacha 13 ta o‘yinda maydonga tushib, 2 ta gol urishga muvaffaq bo‘lgan.
Ayni paytda "Antalyaspor" Turkiya Superligasi turnir jadvalida 14-o‘rinda bormoqda. Klubning navbatdagi o‘yini 13-fevral kuni o‘z maydonida "Samsunspor"ga qarshi bo‘lib o‘tishi rejalashtirilgan.

Джикия: "В Турции всё в порядке, спасибо"
Защитник футбольного клуба "Антальяспор" Георгий Джикия кратко высказался о своей деятельности в Турции. Об этом сообщает Zamin.uz.
Комментарий 32-летнего футболиста был опубликован в видео на телеграм-канале "FNL с Ильёвым". Об этом сообщается на сайте euro-football.ru.
Когда Джикию спросили, как идут дела в клубе, он коротко ответил: "Всё хорошо, спасибо". Также, когда его спросили о условиях в Турции, он улыбнулся и сказал: "В Турции всё в порядке".
По данным, Джикия присоединился к "Антальяспору" летом 2023 года. В составе команды он сыграл 13 матчей и забил 2 гола.
В настоящее время "Антальяспор" занимает 14-е место в турнирной таблице Суперлиги Турции. Следующий матч клуба запланирован на 13 февраля на домашнем поле против "Самсунспора".